1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Joanna Kulig zagra w kolejnej międzynarodowej produkcji

Joanna Kulig (Fot. Jarek Praszkiewicz/Forum)
Międzynarodowa kariera Joanny Kulig ma się naprawdę świetnie. Polska aktorka pracuje właśnie nad kolejnym zagranicznym projektem, w którym wcieli się w jedną głównych ról.

Po znakomitej roli w nominowanej do Oscara „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego, lawinie nagród oraz zachwytach światowych mediów, międzynarodowa kariera Joanny Kulig nabrała niezłego rozpędu. Polska aktorka dostaje coraz to ciekawsze propozycje udziału w zagranicznych projektach: w maju zachwyciła widzów rolą w serialu Netflixa „The Eddy” w reżyserii laureata Oscara Damiena Chazelle’a, a teraz pracuje na kolejnym planie zdjęciowym. Francuska produkcja, w której Kulig zagra jedną z głównych ról, nosi tytuł „Kompromat”. – Na razie mam zaplanowany jeden nowy film. Jego reżyserem jest Jérôme Salle – zdradziła w maju, w wywiadzie dla „Vogue’a”. Inne projekty na razie odkłada na bok. Chce mieć więcej czasu dla rodziny.

„Kompromat” opowiada historię francuskiego dyplomaty, który stał się ofiarą spisku Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Aby ocalić swoje życie, musi przemienić się z intelektualisty w człowieka czynu i uciec z Syberii. Twórcy zapowiadają, że będzie to ucieczka spektakularna. Joanna Kulig zagra w filmie ukochaną głównego bohatera, Rostowa. W obsadzie pojawią się także Michael Gor, Gilles Lellouche i Michaił Safronow. Zdjęcia aktualnie realizowane są w litewskiej stolicy, jednak data premiery produkcji nie jest jeszcze znana.

Udział w filmie „Kompromat” nie jest pierwszym spotkaniem Kulig z francuskim kinem. W 2011 roku polska aktorka zagrała u boku Juliette Binoche we francusko-polskiej produkcji „Sponsoring” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, a jej rolę nagrodzono m.in. Złotym Lwem na Festiwalu w Gdyni.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze