1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wielki powrót "Przyjaciół". Znamy datę premiery odcinka specjalnego

Wielki powrót "Przyjaciół". Znamy datę premiery odcinka specjalnego

Kadr z serialu "Przyjaciele". Na zdjęciu szóstka głównych bohaterów: Ross (David Schwimmer), Phoebe (Lisa Kudrow), Joey (Matt LeBlanc), Monica (Courteney Cox), Chandler (Matthew Perry) i Rachel (Jennifer Aniston). (Fot. BEW Photo)
"Przyjaciele" wracają! Teraz to już pewne. Po 17 latach od zakończenia emisji kultowego sitcomu, szóstka głównych aktorów ponownie spotka się na planie. Szczegóły dotyczące odcinka specjalnego zdradził Matthew Perry, serialowy Chandler Bing. 

„Przyjaciele” to prawdopodobnie najpopularniejszy serial komediowy w historii telewizji. Od czasu zakończenia zdjęć do ostatniego sezonu w 2004 roku, szóstka głównych aktorów wiele razy podkreślała w wywiadach, że nie wyobraża sobie powrotu na plan zdjęciowy. Mimo to, reaktywacja "Przyjaciół" wciąż pozostaje marzeniem niemalże każdego fana serialu. Co zatem robią w tym kierunku twórcy?

Informacje na temat wznowienia produkcji krążą po sieci od dawna. Najczęściej okazywały się one jedynie plotkami. Pierwsze poważne spekulacje odnośnie domniemanego powrotu serialu pojawiły się już w 2019 roku, kiedy to we wrześniu świętowaliśmy 25 lat od momentu emisji pierwszego odcinka. Podekscytowani fani liczyli na coś specjalnego ze strony twórców, bądź głównej obsady. Nic takiego niestety nie nastąpiło. Miesiąc później Internet rozgrzał się do czerwoności, kiedy do społeczności Instagrama dołączyła Jennifer Aniston (serialowa Rachel Green), a pierwsze zdjęcie, które zamieściła na platformie przedstawiało... szóstkę głównych aktorów "Przyjaciół". "Czyżby zmienili zdanie?" - zastanawiali się miłośnicy serialu. Post błyskawicznie stał się hitem serwisu, a zebranie miliona obserwujących zajęło Aniston jedynie 5 godzin i 16 minut, co zapewniło aktorce miejsce na kartach słynnej księgi rekordów Guinessa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Post udostępniony przez Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

Chwilę po tym, dokładnie w lutym bieżącego roku, świat obiegła wiadomość, że HBO pracuje nad długo wyczekiwanym wielkim powrotem "Przyjaciół". Premierę wspominkowego odcinka specjalnego zaplanowano na maj 2020 roku. To będzie prawdopodobnie jedyna okazja, aby zobaczyć wszystkich aktorów razem na ekranie - zapowiadał Kevin Reilly, szef nowej platformy HBO Max. Pamiętam, jak serial był na wczesnym etapie produkcji i przez lata obserwowałem, jak łączy kolejne pokolenia widzów. Mam nadzieję, że odcinek specjalny sprawi, że do wcześniejszych odcinków powrócą kolejni fani - dodał. Całe przedsięwzięcie wstrzymała jednak pandemia koronawirusa. Widzowie znowu musieli czekać na ponowne ogłoszenie daty premiery. W ubiegłym tygodniu niespodziewanie zdradził ją na Twitterze Matthew Perry. Serialowy Chandler Bing umieścił na swoim profilu następujący post:

"Powrót „Przyjaciół” zostaje przesunięty na początek marca. Wygląda na to, że zbliża się pracowity rok. I to mi się podoba!"
Teraz już wiadomo, że Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler i Ross powrócą w marcu 2021 roku. Aktorzy z głównej obsady, czyli Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer, po 17 latach przerwy ponownie spotkają się na planie, a konkretnie w studiu Warner Bros, dokładnie tym samym, w którym w latach 1994-2004 kręcono "Przyjaciół". Specjalny, trwający godzinę odcinek specjalny zostanie wyemitowany na nowej platformie HBO Max i będzie oparty na wspomnieniach głównych bohaterów. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w dniu premiery programu w serwisie pojawią się również wszystkie odcinki kultowego serialu.

Szczegóły na temat projektu owiane są jednak tajemnicą. Odcinek specjalny nie ma jeszcze tytułu, ani scenariusza. Nie jest jasna również forma, jaką przybierze (krążą plotki, że produkcja ma być realizowana na żywo z udziałem publiczności). Jedyną wskazówką może być wpis Perry'ego. Pracowity rok? Czy to oznacza, że HBO szykuje coś więcej, niż jeden odcinek? Tego dowiemy się już wkrótce. Mamy nadzieję, że będzie to wspaniały powrót do przeszłości. Powrót w wielkim stylu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze