1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Filmy na lepsze jutro – 8 pozytywnych produkcji na poprawę humoru

Filmy na lepsze jutro – 8 pozytywnych produkcji na poprawę humoru

„Pod słońcem Toskanii” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)
„Pod słońcem Toskanii” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)
Zobacz galerię 8 zdjęć
Pozytywne filmy – tego nam teraz najbardziej potrzeba. Pokrzepiające historie, inspirujący bohaterowie, motywujące przekazy... Mamy dla was listę filmów, które nie tylko świetnie sprawdzą się w gorszych chwilach, ale również doskonale wypełnią nudny jesienny wieczór. 

„Patch Adams”

Oparty na prawdziwej historii „Patch Adams” to z pewnością jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Robina Williamsa. Hunter, młody mężczyzna po próbie samobójczej, postanawia zostać psychiatrą. Wkrótce rozpoczyna pracę jako stażysta w jednym z zamkniętych oddziałów szpitala psychiatrycznego. Wykorzystując swój talent komediowy nawiązuje niezwykłą więź z pacjentami. To ciepła i wzruszająca opowieść o tym, jak przezwyciężyć własne słabości.

„Patch Adams” (Fot. Melinda Sue Gordon/Entertainment Pictures/Forum) „Patch Adams” (Fot. Melinda Sue Gordon/Entertainment Pictures/Forum)

„Czekolada”

W klimacie tego filmu można się zakochać. Podobnie jak w doskonałych kreacjach aktorskich Juliette Binoche i Johnny’ego Deppa. Jest rok 1960. Vianne Rocher przenosi się wraz z kilkuletnią córką do małego miasteczka we Francji i otwiera sklep z czekoladą. Burmistrz miasta nie może pogodzić się z pozycją przybyszki i robi wszystko, aby jej zaszkodzić. Jej ciepła osobowość i umiejętność zarządzania sklepem, zyskują jednak przychylność mieszkańców. Sytuacja zmienia się, gdy w mieście zatrzymuje się grupa żeglarzy.

„Czekolada” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Czekolada” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

„Choć goni nas czas”

Morgan Freeman i Jack Nicholson w roli dwóch mężczyzn, których dzieli niemal wszystko. Łączy jednak bezlitosna, śmiertelna choroba. Mimo odmiennego statusu finansowego, trudna sytuacja zbliża bohaterów do siebie. Panowie sporządzają więc swoje „bucket list”, czyli spis wszystkich rzeczy, które chcieliby zrobić przed śmiercią, i zabierają się do ich realizacji. Czasu, niestety, nie pozostało im zbyt wiele. To rewelacyjny film, który pokazuje, żeby czerpać z życia całymi garściami. Wzruszenia gwarantowane!

„Choć goni nas czas” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum) „Choć goni nas czas” (Fot. Image Capital Pictures/Film Stills/Forum)

„Pod słońcem Toskanii”

Historia idealna na jesienny wieczór. Mieszkająca w San Francisco pisarka przeżywa kryzys twórczy i emocjonalny związany z rozwodem oraz utratą ukochanego domu. Przyjaciółka namawia ją na wyjazd do Toskanii. Zauroczona słoneczną krainą kobieta spontanicznie kupuje piękną, lecz nieco zdewastowaną willę i rzuca się w wir przygody. Eksperymentuje z włoską kuchnią, zaprzyjaźnia się z nowymi sąsiadami i nawiązuje romans z przystojnym Marcellem. Film powstał na podstawie autobiografii Frances Mayes.

„Pod słońcem Toskanii” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum) „Pod słońcem Toskanii” (Fot. NG Collection/Interfoto/Forum)

„Rain Man”

Niepowtarzalny klimat, przemyślany scenariusz, inteligentny humor i fantastyczna gra aktorska. Nagrodzony czterema Oscarami „Rain Man” to pierwsza komercyjna produkcja, w której otwarcie poruszono temat autyzmu. Tom Cruise wciela się tu w postać karierowicza Charliego, który po śmierci ojca dowiaduje się, że ma brata, przebywającego od lat w zakładzie zamkniętym autystyka Raymonda (Dustin Hoffman). Mężczyźni wyruszają w podróż, w trakcie której nawiązuje się między nimi wyjątkowa relacja.

„Rain Man” (Fot. Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum) „Rain Man” (Fot. Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum)

„Zawsze jest czas na miłość”

Lekki i przyjemny w odbiorze film ze świetnymi aktorami w obsadzie (w rolach głównych Diane Keaton i Brendand Gleeson). Emily jest wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela chatki na obrzeżach miasta. Rodzi się między nimi wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom, a niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

„Zawsze jest czas na miłość” (Fot. materiały prasowe dystrybutora) „Zawsze jest czas na miłość” (Fot. materiały prasowe dystrybutora)

„Najlepszy”

Reżyser kinowego hitu „Bogowie” po raz kolejny przeniósł na duży ekran życiorys niezwykłej osoby. „Najlepszy” to historia życia Jerzego Górskiego, sportowca, który ukończył bieg śmierci i ustanowił światowy rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, dając dowód, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się nawet z największego dna. W roli głównej fenomenalny Jakub Gierszał, któremu partnerują m.in. Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot i Janusz Gajos.

„Najlepszy” (Fot. materiały prasowe) „Najlepszy” (Fot. materiały prasowe)

„W pogoni za szczęściem”

Scenariusz filmu oparto na prawdziwych wydarzeniach. Historia Chrisa Gardnera, w którego wcielił się Will Smith, to opowieść w stylu „od zera do milionera”. Borykający się z przeciwnościami losu handlowiec otrzymuje propozycję odbycia bezpłatnego stażu w prestiżowej firmie brokerskiej. Dzięki pewności siebie przezwycięża trudności i staje się jedną z legendarnych postaci Wall Street. To znakomity film z pozytywnym przekazem, który motywuje do działania i zachęca do walki o swoje marzenia.

„W pogoni za szczęściem” (Fot.Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum) „W pogoni za szczęściem” (Fot.Rights Managed/Mary Evans Picture Librar/Forum)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze