1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Powstała platforma VOD z filmami dokumentalnymi festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Powstała platforma VOD z filmami dokumentalnymi festiwalu Millennium Docs Against Gravity

Kadr z filmu „Ściana cieni”, który jest dostępny na platformie VOD.MDAG.PL. (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Ściana cieni”, który jest dostępny na platformie VOD.MDAG.PL. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Ruszyła platforma festiwalu Millennium Docs Against Gravity, na której przez cały rok będzie możliwość obejrzenia najwyższej klasy filmów dokumentalnych z całego świata oraz wyjątkowych filmów fabularnych. 

Festiwal Millennium Docs Against Gravity, największe forum kina dokumentalnego w Polsce, jest już dostępne całorocznie w formie online. Na platformie VOD.MDAG.PL znajdziemy ulubione sekcje festiwalowe, ale nie zabraknie też nowości. Wśród sekcji pojawi się przestrzeń na fabuły dystrybuowane na co dzień przez Against Gravity oraz wyjątkowe kolekcje, które zostały stworzone wspólnie z organizacjami związanymi z festiwalem Millennium Docs Against Gravity od lat. Wśród nich są m.in. Amnesty International Polska czy Fundacja WWF Polska. Serwis zawiera ponad 90 filmów, a kolejne tytuły będą dodawane na bieżąco.

W jaki sposób obejrzeć filmy na platformie? Wystarczy kupić karnet na stronie VOD.MDAG.PL. Dostęp do konkretnego filmu można wykupić na karcie filmu w postaci e-biletu w cenie 9,50 zł. E-bilet umożliwia obejrzenie filmu przez 24 godziny od zakupu. Dostępne są również E-karnety - 5 filmów na 21 dni w cenie 42 zł oraz 10 filmów na 45 dni w cenie 75zł.

Przedstawiamy cztery wyjątkowe tytuły dostępne w serwisie.

„Kret w Korei” („The Mole”, reż. Mads Brügger, 2020) 

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

VOD.MDAG.PL pokaże po raz pierwszy w Polsce nowy film naczelnego skandalisty kina dokumentalnego - Madsa Brüggera. Mads Brügger w roli zaangażowanego filmowca dał się poznać widzom MDAG wielokrotnie - ostatnio podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu, gdy wiele ożywionych dyskusji wywołał jego film „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”, za który otrzymał nagrodę za reżyserię w Sundance. W poprzednich latach w programie MDAG znalazły się też jego wcześniejsze filmy:  "Idioci w Korei" (2009), „Ambasador" (2011) i „Wielka europejska zagadka papierosów" (2017). Tym razem duński reżyser śledzi losy Ulricha Larsena, który przez 10 lat zajmował się infiltracją Korean Friendship Association (KFA), organizacji sprzyjającej reżimowi w Pyongyang. Larsen zyskał zaufanie jej przywódców, gromadząc bezcenną i szokującą wiedzę na temat rządów Kim Dzong Una.

„The Mole” („Kret w Korei”), kręcony potajemnie przez ponad dekadę, jest najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Pozostawia widza z poczuciem, że świat nigdy nie będzie wyglądał już tak samo.

„Ściana cieni” („The Wall of Shadows”, reż. Eliza Kubarska, 2020) 

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Nagrodzony podczas tegorocznego Hot Docs w Toronto film stał się hitem 17. edycji MDAG w części kinowej. Podczas festiwalu online pokaz dokumentu był bardzo limitowany. Od 18 grudnia poruszająca historia himalaistów próbujących zdobyć Górę Jannu będzie dostępna na platformie VOD.MDAG.PL!

Milcząca bohaterka „Ściany cieni”, czyli góra Jannu we wschodnim Nepalu dla zamieszkujących jej podnóża Szerpów stanowi świętość, dla zachodnich alpinistów - jeden z najtrudniejszych szczytów do zdobycia.

W lutym 2019 wyrusza wyprawa, która w wyjątkowy sposób skrzyżuje losy obydwu grup. Helikopter z alpinistami wyląduje w wiosce. Niestety, wielki opad śniegu nie odpuści wyprawie aż do samego końca i będzie jedynie początkiem wielu narastających trudności.

„Kwiat szczęścia” („Little Joe”, reż. Jessica Hausner, 2019) 

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

VOD.MDAG.PL to nie tylko filmy dokumentalne. Wśród filmów fabularnych jednym z najciekawszych tytułów jest „Kwiat szczęścia”. Film o nowej pandemii… pandemii szczęścia! Botaniczny thriller? Dystopijny horror? Dramat rodzinny? Satyra społeczna? Alice (Emily Beecham) jest biotechnolożką i pracoholiczką. Udaje jej się wyhodować w laboratorium kwiat, który emituje zapach wprowadzający w błogi nastrój. Wokół Alice narasta pandemia szczęścia i beztroski. Jedną z ofiar jest jej ukochany syn…

„Kwiat szczęścia” był nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 2019 roku. Emily Beecham za swoją kreację otrzymała Nagrodę dla Najlepszej Aktorki. Na ekranie partneruje jej Ben Whishaw, znany z roli Q w serii filmów o Jamesie Bondzie oraz z „Pachnidła”.

 „Jak Bóg szukał Karela” („Once Upon a Time in Poland”, reż. Vít Klusák, Filip Remunda, 2020) 

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

To film, który podczas 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity cieszył się największym zainteresowaniem publiczności. Czeska ekipa dokumentalna wyrusza w pielgrzymkę przez Polskę, aby okiem kamery zbadać konkretne sytuacje związane z polską religijnością. Jak skończy się spotkanie z egzorcystą czy z oddanymi słuchaczami Radia Maryja? 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze