1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Bridgertonowie” – serial kostiumowy, którego potrzebowaliśmy

„Bridgertonowie” – serial kostiumowy, którego potrzebowaliśmy

Phoebe Dynevor i Rege-Jean Page w serialu „Bridgertonowie” (Fot. materiały prasowe)
Phoebe Dynevor i Rege-Jean Page w serialu „Bridgertonowie” (Fot. materiały prasowe)
Serial „Bridgertonowie” to niekwestionowanie jeden z największych sukcesów platformy Netflix w ostatnim czasie. Serwis prognozuje, że może on dotrzeć do 63 mln gospodarstw domowych w niespełna miesiąc od premiery. 

Serial kostiumowy „Bridgertonowie” miał swoją premierę na platformie Netflix w święta Bożego Narodzenia. Błyskawicznie zyskał ogromną popularność i stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji – to właśnie między innymi za jego zasługą Netflix mógł się pochwalić rekordową liczbą widzów w tygodniu świątecznym. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach Julii Quinn, amerykańskiej autorki romansów historycznych. Opowiada o perypetiach nastoletniej Daphne Bridgerton, która wśród arystokracji szuka kandydata na męża.

Platforma streamingowa zdradziła szacunki oglądalności serialu, według których w ciągu 28 dni od swojej premiery „Bridgertonowie” powinni zgromadzić przed ekranem około 63 mln gospodarstw. Taki wynik pozwoli uplasować serial w czołówce produkcji z najlepszym otwarciem, wśród których znajdują się takie tytuły jak: „Wiedźmin”, „Stranger Things 3”, „Dom z papieru 4” i „Tiger King”. Możemy się więc spodziewać, ku uciesze miłośników serialu, że tak wysoki wynik sprawi, że twórcy zdecydują się na to, by powstał drugi sezon serialu „Bridgertonowie”.

O czym opowiada serial „Bridgertonowie”? Śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca awanse kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć – podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

„Bridgertonowie” to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. W obsadzie poza Phoebe Dynevor znaleźli się m.in. Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Ben Miller, Bessie Carter i Harriet Cains. Głosu tajemniczej Lady Whistledown użycza Julie Andrews.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze