1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Dni Kultury Żydowskiej Adlojada w Szczecinie

materiały prasowe
Pierwsza edycja szczecińskich Dni Kultury Żydowskiej Adlojada prezentuje bogactwo historii, kultury i tradycji żydowskiej ze szczególnym zaakcentowaniem perspektywy lokalnej.

Odniesienie się do żydowskiej historii naszego miasta stanowi priorytetowy cel organizatorów wydarzenia. Dlatego też w bogatej ofercie programu znalazły się wykłady o historii Żydów powojennego i przedwojennego Szczecina jak i spotkania poświęcone twórczości szczecińskich pisarzy pochodzenia żydowskiego: Annie Frajlich i Alfredowi Döblinowi.

W programie imprezy znalazły się także wykłady poświęcone religii, filozofii, sztuce, wykłady filmoznawcze oraz pokaz filmu Marka Hermana „Chłopiec w pasiastej piżamie”. Wyjątkowym punktem programu będzie prezentacja obrazu Leopolda Gottlieba „Portret damy” z kolekcji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Każdemu dniu wydarzenia towarzyszyć będą koncerty muzyki żydowskiej, a w restauracji Secesja Cafe na wszystkich smakoszy kuchni żydowskiej czeka specjalnie skomponowane menu. Również w Secesji będzie można zobaczyć wystawę prac Teresy Babińskiej „Rozmowa”. Dni Kultury Żydowskiej Adlojada to także spotkania z tradycją, obyczajami, kuchnią i świętami żydowskimi, których świat odkryją przed uczestnikami spotkań przedstawiciele Gminy Żydowskiej w Szczecinie oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Szczecinie. W ramach wydarzenia odbędzie się ponadto kiermasz książek Wydawnictwa WAM poświęconych tematyce żydowskiej.

Szczecin 19–24.03.2012

Więcej informacji na stronie:

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze