1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Seriale, które warto zobaczyć - poleca Dariusz Janiszewski

Seriale, które warto zobaczyć - poleca Dariusz Janiszewski

 „Pokonani” (Fot. materiały prasowe)
„Pokonani” (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Oto 3 seriale, które rekomenduje nasz redakcyjny kolega Dariusz Janiszewski, a on zna się na tym jak mało kto.

„Cztery wesela i pogrzeb”

10 odcinków, HBO GO

Niespodzianek nie będzie. I tym razem przekonacie się, że miłość nie wybiera. Ale mało który serial potrafi wprowadzić widza w tak błogi nastrój. Tytuł „Cztery wesela i pogrzeb” brzmi znajomo, ale nie spodziewajcie się serialowej wersji filmu sprzed lat. Wprawdzie usłyszymy przebój „Love Is All Around” i zobaczymy wszystkie tytułowe uroczystości (a także scenę, w której pojawi się Andie MacDowell w roli matki jednej z bohaterek), jednak to zupełnie nowa historia. O miłosnych perypetiach grupki amerykańskich przyjaciół mieszkających w Londynie. Producentem jest Richard Curtis, scenarzysta i producent pierwowzoru, ale też takich hitów, jak „To właśnie miłość” czy „Notting Hill”. Widać tu rękę Curtisa, znajdziecie też bezpośrednie nawiązania do wspomnianych filmów. Głównym tematem serialu są rozważania na temat tego, czy warto ryzykować dla prawdziwej miłości, a przesłaniem – że serca nie obchodzi, co wypada; i lepiej mieć to w pamięci, jeśli szuka się drugiej połówki.

'Cztery wesela i pogrzeb' (Fot. materiały prasowe) "Cztery wesela i pogrzeb" (Fot. materiały prasowe)

„Stewardesa”

8 odcinków, HBO GO

Czy można kogoś zabić i następnego dnia o tym nie pamiętać? Wiele wskazuje na to, że to przypadek Cassie (Kaley Cuoco). Dziewczyna jest z zawodu stewardesą, a z zamiłowania – imprezowiczką. W Bangkoku, po upojnej nocy z przystojnym pasażerem poznanym podczas lotu, budzi się obok martwego kochanka. Przerażona ucieka z miejsca zbrodni, ale postanawia rozwikłać zagadkę tej śmierci. To punkt wyjścia serialu, który jest karkołomnym połączeniem czarnej komedii, kryminału i thrillera szpiegowskiego. Dość powiedzieć, że część akcji dzieje się w głowie tytułowej bohaterki, a seksowny truposz towarzyszy jej do ostatniego odcinka. A zanim Cassie znajdzie odpowiedź na pytanie, kto zabił, musi się skonfrontować z tym, kim jest.

'Stewardesa' (Fot. materiały prasowe) "Stewardesa" (Fot. materiały prasowe)

„Pokonani"

8 odcinków, Canal +

Twórcy „Mostu nad Sundem”, jednego z najlepszych kryminałów ostatnich lat, tym razem przenoszą nas do powojennego Berlina. W 1946 roku był stolicą chaosu i zbrodni, doszło tam do 200 tysięcy gwałtów i 3 tysięcy morderstw. Do miasta przybywa nowojorski glina Max, żeby pomóc w organizowaniu policyjnego komisariatu. Zadanie ma niełatwe, bo załoga rezyduje w ruinach, tworzą ją głównie nieprzeszkolone kobiety i podrostki, brakuje sprzętu. W takich warunkach trudno schwytać „Engelmachera”, groźnego przestępcę, który bezwzględnie wykorzystuje kobiety szukające pomocy. A Max ma jeszcze prywatną misję, chce odnaleźć zaginionego brata. To mroczny serial, ale niepozbawiony nadziei na to, że ludzie potrafią się podnieść z największej rozpaczy, by zacząć od nowa.

„Pokonani” (Fot. materiały prasowe) „Pokonani” (Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze