1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Maciej Musiał w serialu twórców „Dark”. „1899” od dziś na Netflixie

Kadr z serialu „1899” (Fot. materiały prasowe)
Od dziś na platformie Netflix możemy oglądać najnowszy serial twórców „Dark”. „1899” to międzynarodowa, wielojęzyczna opowieść w klimacie science fiction. W jednej z ról zobaczymy Macieja Musiała.

Netflix oraz Dark Ways, spółka producencka, na której czele stanęli Jantje Friese i Baran bo Odar (twórcy niemieckiego serialu „Dark”), stworzyli nowy serial, który zabierze nas w rejs, podczas którego nic nie jest tym, czym się wydaje. „1899” to międzynarodowa i wielojęzyczna opowieść, w której w jedną z ról wcieli się Maciej Musiał. Oprócz niego w „1899” wystąpią: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume i Anton Lesser.

Maciej Musiał w obsadzie serialu „1899” (Fot. materiały prasowe)

O czym opowiada serial? Fabuła osadzona jest w 1899 roku. Parowiec z emigrantami bierze kurs na zachód. Pasażerowie pochodzą z różnych części Europy, ale łączą ich wspólne marzenia i nadzieja na lepszą przyszłość w nowym świecie. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, kiedy na otwartym morzu na horyzoncie pojawia się jeszcze jeden okręt emigrantów. To, co zastają na jego pokładzie, zamienia rejs do ziemi obiecanej w prawdziwy koszmar. Oto oficjalny zwiastun „1899”:

– „1899” ma być serialem prawdziwie europejskim, a jego bohaterowie – pochodzący z różnych krajów – będą używać ojczystych języków. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się zaprosić do udziału w tym ekscytującym przedsięwzięciu utalentowane osoby z całego świata – mówiła tuż po ogłoszeniu rozpoczęcia prac nad produkcją jej scenarzystka, producentka i showrunnerka Jantje Friese.

Kadr z serialu „1899” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „1899” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z serialu „1899” (Fot. materiały prasowe)

Serial jest wyjątkowy również od strony technologicznej. Został bowiem nagrany na wybudowanym specjalnie na jego potrzeby wirtualnym planie filmowym. Największy w Europie wirtualny plan filmowy wykorzystujący ekrany LED typu „Volume” zapewnia twórcom filmowym ogromne możliwości i umożliwia opowiadanie historii w zupełnie nowy, innowacyjny sposób. – „1899’” stał się pionierską produkcją, zarówno w kontekście Niemiec, jak i całego regionu. Stworzona na potrzeby naszego serialu infrastruktura to niezwykle nowoczesna innowacja na niemieckim rynku produkcji filmowej, która może przynieść ogromne kreatywne korzyści filmowcom i innym twórcom na całym świecie – mówił reżyser i producent Baran bo Odar.

Serial „1899” jest już dostępny na platformie Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze