1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Powarkiwania Drogi Mlecznej” – premiera w Teatrze Słowackiego w Krakowie

„Powarkiwania Drogi Mlecznej” – premiera w Teatrze Słowackiego w Krakowie

„Powarkiwania Drogi Mlecznej” (Fot. materiały prasowe)
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wraca do gry i z radością otwiera nowy sezon. Na widzów czekają znakomite premiery m.in. „Powarkiwania Drogi Mlecznej” i „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979”, a także znany już publiczności monodram Grzegorza Łukawskiego „AMERI CANE”.

W ramach otwarcia sezonu w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na Scenę Domu Machin powróci m.in. „AMERI CANE”, czyli monodram Grzegorza Łukawskiego w reżyserii Mirka Kaczmarka z jazzującą muzyką, piosenkami Freda Buscaglione na żywo i tekstami Charlesa Bukowskiego. Będzie też sporo nowości – w niedzielę 23 maja odbędzie się premiera spektaklu „Tysiąc nocy i jedna. Szeherezada 1979” w reżyserii Wojtka Farugi. Jednak zanim to nastąpi, w sobotę 22 maja po raz pierwszy zobaczymy „Powarkiwania Drogi Mlecznej” Bonn Parka w reżyserii Wojtka Klemma. To idealny dramat, aby postawić wszystko na głowie. Na scenie oczywiście, bo poza nią już od dawna wszystko na niej stoi. Nie bardzo wiadomo zatem jak oceniać rzeczywistość, jakie wyciągać wnioski, w co wierzyć, a w co nie.

– Czujemy się jak w wielkiej maszynie deprawacyjnej. Czyż moglibyśmy teraz dawać rady, pocieszać, budzić sumienia, zabawiać? Nie ma mowy! Teraz jest czas na kosmiczną podróż z mini mini alienem albo na nienasycony żołądek Heidi Klum, na kilka chwil szczerości z Otrzeźwiałym Donaldem Trumpem, albo na giętki język palącej nałogowo żyrafy. A z resztą... jak pewnie sami czujecie, teraz jest czas na wszystko poza myśleniem o najbliższych pięciu minutach – zapowiadają twórcy spektaklu. Na scenie wystąpią aktorki i aktorzy Teatru w Krakowie: Ewelina Cassette, Karolina Kazoń, Agnieszka Przepiórska, Katarzyna Zawiślak- Dolny, Tomasz Augustynowicz, Mateusz Bieryt, Marcin Kalisz i Dominik Stroka. Będzie się działo!

Na premierę spektaklu „Powarkiwania Drogi Mlecznej” Bonn Parka w reżyserii Wojtka Klemma Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zaprasza już 22 maja. Sztukę będzie można obejrzeć na scenie MOS (ul. Rajska 12), a bilety na pierwszy popremierowy set 23, 25 i 26 maja oraz spektakle 2, 3 i 4 lipca dostępne są na stronie teatrwkrakowie.pl.

„Powarkiwania Drogi Mlecznej” (Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze