1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Zachowaj spokój” – Netflix zapowiada kolejną ekranizację powieści Harlana Cobena

W najnowszej adaptacji powieści Harlana Cobena na ekranie zobaczymy m.in. Magdalenę Boczarską i Leszka Lichotę. (Fot. materiały prasowe Netflix)
„Zachowaj spokój” to tytuł drugiej polskiej produkcji opartej na bestsellerowej powieści Harlana Cobena. Dynamiczny i pełen zwrotów akcji thriller, choć nie jest kontynuacją głośnego „W głębi lasu”, pokaże dalszy losy kilku jego bohaterów.

Akcja 6-odcinkowego serialu „Zachowaj spokój” rozgrywa się na zamożnym osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy 18-letni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

Główne role w drugiej polskiej adaptacji powieści Harlana Cobena zagrają Magdalena Boczarska i Leszek Lichota. Aktorzy wcielają się w szczęśliwe małżeństwo, Annę i Michała Barczyk. Ich syna, Adama, zagra natomiast znany z serialu „Rojst'97” Krzysztof Oleksyn. Do swoich ról powrócą Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki, którzy wystąpili już w poprzedniej polskiej ekranizacji powieści autora, „W głębi lasu”. W serialu pojawią się również Jacek Poniedziałek, Justyna Wasilewska, Wiktoria Gorodeckaja i Bartłomiej Topa, a także aktorzy młodego pokolenia: Agata Łabno, Marta Piętka, Jakub Pruski i Mikołaj Śliwa.

– Niezwykle cieszę się z możliwości ponownej współpracy z Netflixem i utalentowanymi polskimi twórcami. Mam nadzieję, że widzowie w Polsce i na całym świecie będą oczarowani zwrotami akcji w „Zachowaj spokój” i cieszę się, że poznają nie tylko nowych bohaterów, granych przez Magdalenę i Leszka, ale także dowiedzą się, jak potoczyły się losy Laury i Pawła po zakończeniu akcji „W głębi lasu”mówi Harlan Coben, autor powieści „Zachowaj spokój”.

Za reżyserię serialu odpowiedzialni są Michał Gazda i Bartosz Konopka, za scenariusz Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a za produkcję ATM Grupa. Premiera „Zachowaj spokój” na Netflix zaplanowana jest na 2022 rok.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze