1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Descent” - filmoterapia z Sensem na Dwóch Brzegach 

„Descent” - filmoterapia z Sensem na Dwóch Brzegach 

(Fot. materiały prasowe)
Swobodne nurkowanie w lodowatych wodach jest nie tylko dyscypliną sportową. Dla Kiki Bosch, bohaterki filmu "„Descent” jest sposobem na przepracowanie życiowej traumy.

Na jednym oddechu bez kombinezonu zanurza się w najzimniejszych wodach planety, od fiordów lodowych Grenlandii po zamarznięte jeziora Finlandii. Kiedy nurkuje, czuje się wolna. Przepiękne podwodne sceny, symbolicznie pokazujący podróż bohaterki do zakamarków jej duszy przeplecione są wypowiedziami instruktorów i neurobiologów, opowiadających co dzieje się w umyśle podczas uprawiania tego ekstremalnego sportu.

Reżyserem filmu jest Nays Baghai, australijski nagradzany niezależny filmowiec i operator kamery podwodnej mieszkający w Sydney. Baghai jest absolwentem australijskiej szkoły filmowej AFTRS. Jeszcze jako nastolatek zdobył 20 nagród w różnych międzynarodowych konkursach za pięć wyreżyserowanych, nakręconych i zmontowanych przez siebie filmów krótkometrażowych. Baghai specjalizuje się również w kinematografii i fotografii podwodnej.

5 sierpnia, w czwartek o godzinie 14.30 w Miasteczku Festiwalowym odbędzie się spotkanie po filmie z cyklu Filmoterapia z Sensem na Dwóch Brzegach. W rozmowie wezmą udział:

Grażyna Torbicka - Dyrektor Artystyczna Festiwalu;

Katarzyna Miller - Psycholożka, autorka książek Wydawnictwa Zwierciadło;

Joanna Olekszyk - Redaktorka Naczelna miesięcznika "Zwierciadło" i „SENS”;

Martyna Harland - Dziennikarka miesięcznika "Zwierciadło" i "SENS", autorka portalu filmoterapia.pl,

Spotkanie będzie również transmitowane online.

Informacje o wydarzeniu:
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze