1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "The Office" trafi na polskiego Netflixa

"The Office" trafi na polskiego Netflixa

Dziewięć sezonów „The Office” będzie można oglądać na platformie Netflix od 23 października. (Fot. materiały prasowe)
To z pewnością jedna z najbardziej wyczekiwanych informacji przez wszystkich miłośników sitcomów. Kultowa amerykańska produkcja „The Office” będzie dostępna na platformie Netflix jesienią tego roku.

„The Office” to, zaraz po bezkonkurencyjnych „Przyjaciołach”, najpopularniejszy sitcom (choć bardziej właściwe jest przypisywanie go do gatunku mockumentary, czyli połączenia sitcomu z paradokumentem), ceniony przez widzów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że widzowie przez lata wyczekiwali pojawienia się go na najbardziej znanej platformie streamingowej - dotąd bowiem w Polsce był dostępny jedynie dla subskrybentów Amazon Prime Video.

Netflix postanowił wreszcie wysłuchać próśb fanów i oficjalnie ogłosił, że dziewięć sezonów „The Office” będzie można oglądać na platformie już od 23 października.

„The Office” powstał w oparciu o brytyjską produkcję, emitowaną od 2001 do 2003 roku na kanale BBC, której twórcami byli Ricky Gervais i Stephen Merchant. Amerykańska wersja, emitowana od 2005 roku, prześcignęła jednak w popularności pierwowzór po stokroć i stała się kultową, oglądaną już od pokoleń. Fabuła serialu skupia się wśród pracowników biura regionalnego firmy papierniczej Dunder Mifflin z Pensylwanii. Jej szefem jest ekscentryczny, zadufany w sobie i słynący z nietuzinkowego humoru Michael Scott (w tej roli Steve Carell, który właśnie dzięki niej zyskał popularność). Obok niego występuje Jenna Fischer, w roli recepcjonistki Pam, John Krasinski jako zakochany w niej sprzedawca Jim Halpert oraz Rainn Wilson – aspirujący na zastępcę szefa Dwight Schrute.

Warto również dodać, że jesienią tego roku będzie miał swoją premierę nasz rodzimy remake „The Office”. CANAL+ Polska we współpracy z BBC Studios stworzyło bowiem „The Office PL". Akcja serialu ma rozgrywać się w Siedlcach, w siedzibie firmy, która zajmuje się produkcją wody mineralnej. W roli prezesa zobaczymy Piotra Polaka, a obok niego między innymi Vanessę Aleksander i Adama Woronowicza.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze