1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nie żyje Tomasz Knapik

Nie żyje Tomasz Knapik

6 września 2021 roku zmarł Tomasz Knapik, jeden z najpopularniejszych polskich lektorów. (Fot. Krzysztof Kuczyk/Forum)
Zmarł jeden z najpopularniejszych polskich lektorów, Tomasz Knapik. "Był głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym ojcem i dziadkiem" - napisał jego syn, Maciej Knapik.

Tomasz Knapik miał 77 lat. O śmierci poinformował na profilu facebookowym jego syn, Maciej Knapik. „Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety” - napisał. Dodał też, że odszedł we śnie, nad ranem.

Tomasz Knapik był jednym z najbardziej znanych lektorów filmowych, telewizyjnych i radiowych w Polsce. Urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Studiował na Politechnice Warszawskiej, gdzie zdobył tytuł doktora elektrotechniki, wykładał też na Wydziale Transportu PW, będąc opiekunem ponad dwustu prac inżynierskich i magisterskich. Karierę medialną rozpoczął przed maturą, w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Później pracował w Polskim Radiu, Telewizji Polskiej, telewizji Polsat i TVN, był też lektorem Polskiej Kroniki Filmowej do końca jej istnienia, można go również usłyszeć w systemie informacji pasażerskiej w pojazdach warszawskiego ZTM. Jego głos towarzyszył kolejnym pokoleniom polskich widzów.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze