1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Amazon Prime – seriale, które warto obejrzeć na platformie. 10 najlepszych tytułów

Amazon Prime – seriale, które warto obejrzeć na platformie. 10 najlepszych tytułów

"Fleabag" to jeden z najpopularniejszych seriali dostępnych na platformie Amazon Prime Video. Na zdjęciu: Phoebe Waller-Bridge, twórczyni serialu wcielająca się również w rolę tytułowej Fleabag. (Fot. BEW Photo)
Netflix i HBO GO to skarbnica świetnych seriali. Nie należy jednak zapominać o platformie Amazon Prime Video, która oferuje coraz więcej znakomitych produkcji w odcinkach. Jakie seriale można tam oglądać? Zapraszamy na nasz przegląd, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

„Człowiek z Wysokiego Zamku”

Człowiek z Wysokiego Zamku to serial Amazona oparty na nagrodzonej powieści Philipa K. Dicka, wyprodukowany przez Ridleya Scotta („Łowca androidów”) i Franka Spotnitza („Z Archiwum X”). Obraz ukazuje świat po II wojnie światowej przegranej przez aliantów, w którym Niemcy i Japonia rządzą USA. W rolach głównych Rufus Sewell („John Adams”), Luke Kleintank („Słodkie kłamstewka”) oraz Alexa Davalos („Mob City”).

„Bosch”

Serial Amazona „Bosch” powstał na podstawie powieści Michaela Connelly'ego. Harry Bosch (Titus Welliver), detektyw z wydziału zabójstw, staje przed sądem za zabicie podejrzanego. Jednocześnie bada odnalezione kości chłopca, zmagając się tym samym ze swoją przeszłością. Podczas gdy nowo przyjęta Julia Brasher wpada mu w oko, a na wydziale robi się gorąca atmosfera, Bosch walczy o sprawiedliwość za wszelką cenę.

„Transrodzic”

Ojciec rodu Pfeffermanów wyznaje rodzinie szokującą prawdę. Olbrzymi wstrząs zrywa tamę i wyzwala falę głęboko skrywanych tajemnic; każdy z członków rodziny będzie musiał na nowo uporządkować swój świat i tożsamość. W rolach głównych Jeffrey Tambor, Judith Light, Amy Landecker, Jay Duplass i Gaby Hoffman. „Transrodzic” to z pewnością jedna z najciekawszych propozycji serialowych na platformie Amazon Prime Video.

„Wspaniała pani Maisel”

Rok 1958, Nowy Jork. Życie Midge Maisel układa się świetnie – mąż, dzieci, wystawne kolacje w eleganckim mieszkaniu. Gdy jej świat staje nagle na głowie, Midge musi szybko zdecydować, do czego się nadaje. Przemiana gospodyni domowej w artystkę stand-upową wszystkim poza nią samą wydaje się niebywała. Scenariusz i reżyseria znakomitego serialu Amazona „Wspaniała pani Maisel” to dzieło Amy Sherman-Palladino („Kochane kłopoty”).

„The Boys”

Zabawny, a jednocześnie poruszający serial Amazona „The Boys” to nonszalanckie spojrzenie na to, co dzieje się z superbohaterami, gdy stają się równie popularni co celebryci, tak samo wypływowi jak politycy i tak boscy jak bogowie, oraz gdy nadużywają swych mocy, zamiast wykorzystać je w słusznym celu. Bezsilność stanie przeciwko superpotędze, gdy tytułowi chłopcy wyruszą w bohaterską wyprawę, aby ujawnić prawdę o wspieranej przez organizację Vought „Siódemce”.

„Fleabag”

Fleabag najchętniej przywdziewa maskę oschłej, seksualnie wyzwolonej, a nawet wyuzdanej dziewczyny, która „wszystko już widziała”. Zmienia partnerów jak rękawiczki i nikim się nie przejmuje. Jaka jest naprawdę? Samotna, pogrążona w żalu, próbująca zrozumieć świat, w którym żyje. Panicznie boi się zranienia i wszystkich, którzy staną „za blisko” i odkryją jej delikatność. Rewelacyjny serial Amazona „Fleabag” to feria wyznań młodej kobiety; na przemian śmiesznych i rozdzierających serce.

„Carnival Row”

W serialu Amazona „Carnival Row”, fantastyczny, wiktoriański świat zamieszkują mityczne stworzenia. Ludzie się ich boją, nie wolno im żyć, kochać i latać na wolności. Pojawia się jednak nadzieja — detektyw i jedna z dusz zakochują się w sobie. Niestabilny pokój w mieście kończy się, kiedy seria morderstw ujawnia potwora, jakiego nikt sobie nie wyobrażał. W rolach głównych niecodzienny duet: Orlando Bloom i Cara Delevingne.

„Pete kombinator”

Aby uciec przed bezwzględnym gangsterem (Bryan Cranston), pewien oszust (Giovanni Ribisi) przyjmuje tożsamość kolegi z celi, Pete'a, i "powraca" do jego zwaśnionej rodziny, która tworzy kolorową i wybuchową mieszankę. Czy nowa rodzina wpakuje go w jeszcze większe tarapaty, czy da mu namiastkę miłości, której nigdy nie zaznał? Znakomity serial Amazona „Pete kombinator” pochłonie was bez reszty.

„Homecoming”

Heidi (Julia Roberts) pracuje w Homecoming, placówce przygotowującej żołnierzy do życia w cywilu. Wiele lat później zaczyna nowe życie, a Departament Obrony zastanawia się, dlaczego opuściła miejsce pracy. Heidi zdaje sobie sprawę, że za historią, którą sobie wmawia, kryje się zupełnie inna. Produkcja Amazona „Homecoming” ma wszystko, co powinien mieć dobry serial – wciągającą fabułę, niepowtarzalny klimat, rewelacyjne zdjęcia i aktorstwo na najwyższym poziomie. Zdecydowanie warto.

„Ręka Boga”

Pernell Harris (Ron Perlman) był królem San Vicente – naginał prawo i korzystał z życia. Teraz jest na dnie. Grozi mu proces o mord na policjancie. Wizje Pernella i jego nieżyjący syn poprowadzą go w labirynt spisku, który sięga niewiarygodnie daleko, ale stanowi też zagrożenie dla jego związku z żoną i wszystkiego, co dlań cenne. Pernell musi walczyć o to, by nie postradać ani zmysłów, ani wolności. Produkcja Amazona „Ręka Boga” to z pewnością jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze