1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Nów w pełni – polscy rzemieślnicy na wspólnej wystawie

Nów w pełni – polscy rzemieślnicy na wspólnej wystawie

Fot. materiały prasowe
Wystawa „Nów w Pełni” to przegląd najlepszych prac polskich rzemieślników zrzeszonych w stowarzyszeniu Nów.Nowe Rzemiosło. Już niebawem na Mysiej 3 będzie można podziwiać naczynia i rzeźby ceramiczne, drewniane stoły, naszyjniki z nietypowych materiałów, kilimy, noże i kute świeczniki.

Rzemieślnicy i rzemieślniczki, których prace będzie można zobaczyć na wystawie „Nów w Pełni” tworzą współczesne przedmioty z wykorzystaniem dawnych technik, chętnie korzystają z materiałów recyklingowych, a przede wszystkim zwracają uwagę na jakość surowców. Wspiera ich na co dzień organizacja zrzeszająca przedstawicieli różnych profesji - Nów. Nowe Rzemiosło.

Fot. materiały prasowe

„Naszym celem jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i za granicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem. W odróżnieniu od tradycyjnych cechów, my zrzeszamy twórców bez względu na specjalizację, za spoiwo grupy uznajemy jakość, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcję ręczną przy niewielkim udziale maszyn” - mówi Olga Milczyńska, ceramiczka i projektantka.

Fot. materiały prasowe

Każdy z twórców przygotował coś zupełnie wyjątkowego, prezentującego jego rzemieślnicze umiejętności. Swoje obiekty na wystawie zaprezentują m.in. pracownie Hadaki, In Weave, Kuźnia Skały, Kłosy, Square Drop, Tartaruga, The Whole Elements i Mosko Ceramics oraz artyści Monika Dąbrowska - Picewicz, Karina Królak, Magdalena Maślerz, Olga Milczyńska, Aleksander Oniszh, Arkadiusz Szwed i Jakub Przyborowski.

Fot. materiały prasowe

W tym roku organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję - aukcję online, dzięki której miłośnicy rzemiosła zyskają możliwość wylicytowania prezentowanych podczas wystawy przedmiotów.

Fot. materiały prasowe
Wernisaż wystawy 24 września, godz. 19. Wystawa będzie otwarta do 3 października 2021. Wstęp wolny.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze