1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Jacinta” na MDAG – emocje, relacje i mechanizmy uzależnienia. Zapraszamy na debatę o filmie

„Jacinta” na MDAG – emocje, relacje i mechanizmy uzależnienia. Zapraszamy na debatę o filmie

Kadr z filmu "Jacinta" (reż. Jessica Earnshaw). (Fot. materiały prasowe)
Festiwal Millennium Docs Against Gravity trwa. W niedzielę 27 września o godzinie 19 zapraszamy na spotkanie wokół filmu "Jacinta" w reżyserii Jessiki Earnshaw. Porozmawiamy o emocjach, relacjach i mechanizmach uzależnienia. Gościem debaty będzie Daniel Jerzy Żyżniewski – psycholog, neuropsycholog kliniczny, terapeuta, historyk sztuki, wykładowca Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować. Rozmowę poprowadzi Zofia Fabjanowska-Micyk – dziennikarka, redaktorka działu kultury miesięcznika „Zwierciadło”.

W spotkaniu będzie można uczestniczyć za pośrednictwem mediów społecznościowych – transmisja live odbędzie się na profilach facebookowych festiwalu Millennium Docs Against Gravity oraz miesięcznika „Zwierciadło”.

Jacinta ma 26-lat i wbrew wychowaniu, uzależnieniu od narkotyków i regularnym pobytom w więzieniach próbuje zmienić swoje życie. I kiedy po kolejnej nieudanej próbie nam, widzom, wydaje się, że na jakąkolwiek zmianę nie ma już szans, Jacinta nieoczekiwanie dokonuje rewolty. Co takiego jest w tej bohaterce, że umie się jednak ocalić? Co wzmocniło ją w dzieciństwie, a co jej odebrano? W jakim stopniu przemawia przez nią uzależnienie? Jak interpretować jej emocje i nastroje? M.in. o tym porozmawiamy w czasie spotkania organizowanego przez miesięcznik „Zwierciadło” z zaproszonym ekspertem.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbywa się w tym roku w formie hybrydowej. Od 16 września do 3 października trwa część online na mdag.pl, gdzie oglądać można 128 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze