1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Agnieszka Maciąg – książki, po które warto sięgnąć

Agnieszka Maciąg jest propagatorką zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga, pisze książki, na jej oficjalnej stronie na Facebooku zgromadziła ponad 200 tys. obserwujących. Jej pasją jest joga, medytacja i zdrowe gotowanie. (Fot. materiały prasowe wyd. Otwarte)
Pracowała jako modelka, dziennikarka, prezenterka, piosenkarka, pisarka, dyrektorka artystyczna marki odzieżowej. Teraz Agnieszka Maciąg dzieli się swoim podejściem do życia i zachęca do odnalezienia w nim równowagi i spokoju oraz dbania o zdrowie. Podpowiadamy, po jakie książki Agnieszki Maciąg warto sięgnąć, by zainspirować się do zmian na lepsze.

„Jestem zakochana w naturze, jedzeniu, zdrowiu i świadomym życiu” – pisze na swoim blogu, uwielbianym przez tysiące czytelniczek i czytelników. Agnieszka Maciąg w latach 1990–1996 była modelką występującą na światowych pokazach mody. Po zakończeniu kariery w modelingu została propagatorką zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga, pisze książki, na jej oficjalnej stronie na Facebooku zgromadziła ponad 200 tys. obserwujących. Jej pasją jest joga, medytacja i zdrowe gotowanie. Jest matką dwójki dzieci, między którymi jest 20 lat różnicy, często więc podejmuje temat macierzyństwa. Stara się również oswajać temat dojrzałości i menopauzy. O tym wszystkim pisze w swoich książkach – po które z nich warto sięgnąć?

„Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie”

„Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie”, Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)

„Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” to książka Agnieszki Maciąg o życiu, tej najważniejszej podróży – do swojego serca. Autorka dzieli się przemyśleniami i inspiracjami dotyczącymi wewnętrznego rozwoju, aby każdy mógł odnaleźć w sobie siłę do spełniania marzeń i dostrzec w każdym zdarzeniu, nawet trudnym, wartość i sens. „Dawno temu marzyliśmy, że pewnego dnia wsiądziemy do auta i wyruszymy przed siebie. Gdzie nas oczy i serca poniosą. Spełnienie tego marzenia przekładaliśmy z roku na rok. Zawsze było coś ważniejszego i pilniejszego do zrobienia. Gdy moja córeczka skończyła pięć lat, marzenie o podróży znów się we mnie odezwało: „Nie odkładaj życia na później. Nie czekaj na lepszy czas. Marzenia się nie spełniają – to ty je spełniasz”. Podjęłam decyzję: jedziemy! Wraz z moimi bliskimi wyruszyłam do Ligurii, na Lazurowe Wybrzeże i do Prowansji, aby odnaleźć piękno i inspirację. Nie wszystko przebiegało tak, jak to sobie zaplanowałam. Odkryłam jednak o wiele więcej, niż się spodziewałam. To, co ziemskie, i to, co boskie, splotło się ze sobą w osobistą opowieść o podróży do… kobiecej duszy” – pisze o książce Agnieszka Maciąg.

„Pełnia życia. Jak odkryłam i pokochałam moją duszę”

"Pełnia życia", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)
To jedna z pierwszych, a jednocześnie najchętniej czytanych książek Agnieszki Maciąg. Autorka opisuje w niej swoją drogę do odnalezienia szczęścia i pokochania swojej duszy. Jak sama przyznaje, historia jej życia wyglądała jak spełnienie marzeń o sukcesie wielu kobiet. Jednak mimo zewnętrznego szczęścia ciągle jej czegoś brakowało. „Teraz doświadczam trwałego dobra, radości, spokoju – są we mnie i promieniują na innych. Szczęście na dobre się u mnie zadomowiło. Doświadczam pełni życia” – pisze we wstępie do książki „Pełnia życia. Jak odkryłam i pokochałam moją duszę” Agnieszka Maciąg.

„Miłość. Ścieżki do wolności”

"Miłość. Ścieżki do wolności", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)

„Od 24 lat jestem w szczęśliwym związku. Jego punktem zwrotnym był kryzys, który przeżyliśmy trzynaście lat temu. Mogliśmy wtedy oddalić się od siebie, rozstać się, stworzyć nowe związki, ale wybraliśmy inaczej – weszliśmy na drogę rozwoju i głębszej miłości. Teraz cieszymy się bliskim, radosnym, dojrzałym związkiem, którego wspaniałym owocem jest nasza ukochana córeczka Helenka” – przyznaje Agnieszka Maciąg. W książce „Miłość. Ścieżki do wolności” pisze jak kochać, jak żyć miłością, jak tworzyć trwałe i wartościowe relacje z samą sobą, z partnerem, z dziećmi, z rodziną i z otaczającym światem.

„Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia”

"Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)

Wdzięczność, intuicja, pasja, odwaga, zaangażowanie, odpuszczenie, uważność, spontaniczność, determinacja, wrażliwość, wytrwałość… Każde słowo niesie określony ładunek energetyczny. Może nas zranić albo uskrzydlić i dodać nam sił. Gdy sięgamy po słowa pełne pozytywnej mocy – i tym samym po energię, którą są przepełnione – szczęście i spełnienie mogą zaistnieć. Agnieszka Maciąg w książce „Słowa mocy. Sztuka tworzenia szczęśliwego życia” pisze o tym, co potrafią zdziałać dobre słowa, zdradza swoje sposoby na afirmacje oraz zachęca do codziennej medytacji.

„Menopauza. Podróż do esencji kobiecości”

"Menopauza. Podróż do esencji kobiecości", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)
W tej książce Agnieszka Maciąg postanowiła odczarować menopauzę. Autorka pragnie zdjąć z kobiet przeświadczenie, że za tym okresem idzie jedynie cierpienie, dyskomfort i trudne dolegliwości. To zupełnie nowe i świeże spojrzenie na okres menopauzy, choć czerpie także ze starożytnej mądrości. Niezwykle ważna, potrzebna i wartościowa książka, napisana dla kobiet przez kobietę przechodzącą menopauzę.

„Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”

"Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)
„Życie nieustannie się zmienia i przynosi mnóstwo nieoczekiwanych wydarzeń. We współczesnym świecie wszystko jest niepewne i nie zawsze idzie zgodnie z Twoim planem. To, że pada deszcz, nie oznacza, że musisz zmoknąć! Pragnę wyposażyć cię w parasol twojej własnej mocy, która będzie chroniła cię przed wszelkimi nawałnicami zewnętrznego świata” – pisze Agnieszka Maciąg o książce „Twoja wewnętrzna moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach”. To książka o tym, w jaki sposób wyzwania, lęki, straty trudy i cierpienia, można przemienić w bezcenne dary.

„Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku”

"Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku", Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte. (Fot. materiały prasowe)

Książki Agnieszki Maciąg to nie tylko pozycje o charakterze poradnikowym, ale również świetne książki kucharskie. „Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku” to najnowsza książka autorki. Znajdziemy w niej przepisy na wiosenne, letnie, jesienne i zimowe dania – dla całej rodziny, na wszystkie okazje. To książka pełna miłości, ciepła, inspiracji, z przepisami na dania zarówno dla wegetarian, jak i dla osób, które jedzą drób zagrodowy czy dzikie ryby.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze