1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Downton Abbey: Nowa epoka” – pojawiła się zapowiedź nowego filmu o rodzinie Crawleyów

„Downton Abbey: Nowa epoka” – pojawiła się zapowiedź nowego filmu o rodzinie Crawleyów

Harry Hadden-Paton jako Bertie Pelham, Laura Carmichael jako Lady Edith, Tuppence Middleton jako Lucy Smith i Allen Leech jako Tom Branson w filmie „Downton Abbey: Nowa epoka” (Fot. materiały prasowe Focus Features)
Crawleyowie, czyli bohaterowie uwielbianego serialu „Downton Abbey”, wracają w kolejnym już filmie. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź produkcji i oficjalna data premiery filmu.

„Downton Abbey” z pewnością można już zaliczyć do grona kultowych produkcji. Ten brytyjski serial kostiumowy autorstwa Juliana Fellowesa, nadawany przez stację ITV od 2010 od 2015 roku, doczekał się sześciu sezonów, 52 odcinków i milionów miłośników na całym świecie. Zdobył też wiele prestiżowych nagród, w tym 3 Złote Globy, 15 Emmy i 3 BAFTY. Na jego podstawie w 2019 roku powstał film o tym samym tytule, który stanowił kontynuację losów rodziny Crawleyów. Teraz przyszła pora na… kolejny film. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź „Downton Abbey: Nowa epoka” wraz z datą oficjalnej premiery, która odbędzie się 18 marca 2022 roku.

W zwiastunie widzimy uwielbianą rodzinę Crawleyów na europejskich wakacjach. Znaleźli się tam po zaskakującym wyznaniu Lady Violet (w tej roli genialna Maggie Smith). „Lata temu, zanim się urodziłeś, poznałam pewnego mężczyznę, a teraz weszłam w posiadanie willi na południu Francji” – powiedziała całkiem swobodnie. Rodzina wyjechała więc do Francji na „najwspanialszą ucieczkę roku”. Czy kolejną tajemnicą okaże się jeszcze jedna sekretna willa? Znając hrabinę Violet i jej związki, jest to bardziej prawdopodobne, niż mogłoby się wydawać.

W filmie zobaczymy oryginalną obsadę „Downton Abbey”. Wystąpią w nim między innymi: Maggie Smith, Hugh Bonneville, Laura Carmichael, Jim Carter, Brendan Coyle, Michelle Dockery, Kevin Doyle, Joanne Froggatt, Harry Hadden-Paton, Tuppence Middleton, Robert James-Collier, Allen Leech, Phyllis Logan, Elizabeth McGovern, Sophie McShera, Tuppence Middleton, Lesley Nicol, Imelda Staunton oraz Penelope Wilton. Pojawią się też nowe twarze: Hugh Dancy, Laura Haddock, francuska aktorka Nathalie Baye i Dominic West.

Za reżyserię „Downton Abbey: Nowa epoka” odpowiada Simon Curtis, a scenarzystą filmu jest Julian Fellowes.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze