1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ruszył nowy sezon podcastu Magdy Mołek „Z pokolenia na pokolenie”

Ruszył nowy sezon podcastu Magdy Mołek „Z pokolenia na pokolenie”

W podcaście „Z pokolenia na pokolenie” Magda Mołek zaprasza do rozmowy przedstawicieli różnych pokoleń, by zderzyć ze sobą różne punkty widzenia, poglądy i podejścia do życia. (Fot. materiały prasowe)
Przez sześć tygodni, w każdy czwartek, będziemy mogli słuchać rozmów w ramach drugiego sezonu podcastu „Z pokolenia na pokolenie”, do którego Magda Mołek zaprasza przedstawicieli różnych generacji. Gośćmi dziennikarki będą między innymi: Joanna Okuniewska, Zofia Zborowska-Wrona, Michał Kempa, Anna Sudoł i Karol Paciorek.

W podcaście „Z pokolenia na pokolenie” zderzają się różne punkty widzenia, poglądy i podejścia do życia. A różnice międzypokoleniowe to zawsze świetny pretekst do dialogu. Magda Mołek, prowadząca podcast, nie nazywa ich jednak „przepaścią”, lecz „rozdźwiękiem”, który uważa za budujący. – Spojrzenie na rzeczywistość bardzo często nie zależy od różnicy pokoleń, a od indywidualnego podejścia. Wpływ na to, jak postrzegamy rzeczywistość, mają wychowanie, rodzina, przyjaciele, otoczenie, a nie rok urodzenia – mówi.

– Mam 45 lat, więc słuchanie zdania ludzi młodszych ode mnie o 10 i 20 lat jest zawsze inspirujące, bo pozwala mi czasami weryfikować moje poglądy – dodaje. – Co najbardziej mnie zaskoczyło w podejściu młodszych ode mnie rozmówców, to paradoksalnie dokładnie takie samo spojrzenie na wiele tematów; myślałam, że raczej głównie nie będziemy się zgadzać, a tu niespodzianka! Zmiana pokoleniowa jest naturalnym procesem i jestem spokojna o świat, który stworzą młodsi ode mnie, bo ich przenikliwość, mądrość i świadomość nieustająco mnie zachwycają – tak Magda Mołek podsumowuje sześć spotkań ze swoimi gośćmi i gościniami.

W pierwszej rozmowie z cyklu możemy wysłuchać podcasterki Joanny Okuniewskiej i aktora Jana Wieteska, z którymi Magda Mołek porozmawiała o wartości wykształcenia w naszych czasach.

W kolejnych odcinkach wystąpią: aktorka Zofia Zborowska-Wrona i youtuber Jan Dąbrowski – tu zostanie poruszony szeroko pojęty temat rodzicielstwa. Z Karolem Paciorkiem (twórcą internetowym) i Amelią Zalewską (youtuberką, influencerką znaną jako Mela Modela) prowadząca porozmawia o definicji przyjaźni, z kolei Michał Kempa (komik) i Maya Upchurch (stand-uperka) odpowiedzą na pytanie, z czego dziś się śmiejemy. Justyna Mazur-Kudelska (podcasterka) i Jeremi Sikorski (autor tekstów, wokalista, instrumentalista) opowiedzą o tym, czym dla ich pokolenia jest terapia, a Anna Sudoł (blogerka, autorka) i Marcin Maciejczak (wokalista) rozwiną temat samoakceptacji oraz tego, jak ma się do niej popularność.

„Z pokolenia na pokolenie” jest jednym z podcastów powstałych w ramach cyklu zapoczątkowanego przez markę Reserved w czerwcu 2021 roku we współpracy z różnymi prowadzącymi. Drugi sezon podcastu, oprócz wersji audio dostępnej na Spotify i innych platformach streamingowych, pojawi się również na kanale YouTube Reserved.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze