1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „Bridgertonowie” wracają. Netflix podał datę premiery drugiego sezonu serialu

„Bridgertonowie” wracają. Netflix podał datę premiery drugiego sezonu serialu

Jonathan Bailey jako Anthony Bridgerton i Simone Ashley jako Kate Sharma w drugim sezonie serialu „Bridgertonowie”. (Fot. materiały prasowe Netflix)
Pytanie o datę premiery drugiego sezonu serialu „Bridgertonowie” od niemal roku zadawało sobie miliony miłośników produkcji z całego świata. Netflix właśnie zdradził szczegóły.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli rok po emisji pierwszego sezonu „Bridgertonów”, jednego z najchętniej oglądanych seriali w historii Netflixa, na kanałach społecznościowych platformy pojawił się krótki film zapowiadający kolejny sezon serialu. Ku uciesze fanów w końcu została podana dokładna data jego emisji. „Bridgertonowie 2” trafią na platformę 25 marca 2022 roku.

W zapowiedzi widzimy aktorów, którzy wcielą się w główne postaci kolejnego sezonu. Są to znani z poprzedniego sezonu: Jonathan Bailey (jako Anthony Bridgerton), Adjoa Andoh (Lady Danbury), Golda Rosheuvel (królowa Charlotte), Luke Newton (Colin Bridgerton), Claudia Jessie (Eloise Bridgerton), a także Simone Ashley i Charithra Chandran, które dołączyły do obsady w drugim sezonie. Nowe twarze w obsadzie to także Shelley Conn, Calam Lynch i Rupert Young. W drugim sezonie zobaczymy też gwiazdę pierwszego sezonu – Phoebe Dynevor w roli Daphne. Natomiast u jej boku nie wystąpi już książę Hastings, w którego wcielał się Regé-Jean Page.

Twórcy serialu nie zdradzają zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły. Wiemy jedynie, że drugi sezon serialu „Bridgertonowie” opiera się na powieści „Ktoś mnie pokochał” Julii Quinn. Tym razem poznamy więc historię poszukiwań żony przez Anthony'ego, najstarszego syna w rodzinie Bridgertonów, który przez lata nie potrafił znaleźć odpowiedniej kandydatki. Sytuacja skomplikuje się, gdy w jego życiu pojawią się przybyłe z Indii siostry Sharma.

Serial kostiumowy „Bridgertonowie” miał swoją premierę na platformie Netflix w zeszłym roku, w święta Bożego Narodzenia. Błyskawicznie zyskał ogromną popularność i stał się jedną z najchętniej oglądanych produkcji. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach Julii Quinn, amerykańskiej autorki romansów historycznych.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze