1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Empik Go – aplikacja do wygodnego słuchania audiobooków i czytania ebooków

(Fot. materiały partnera)
Ebooki i audiobooki zagościły w naszej rzeczywistości na dobre. Dziś nie zadajemy już pytań, czy warto korzystać z takiej formy czytelnictwa, ale jak robić to najwygodniej. Naprzeciw potrzebom miłośników książek i podcastów wychodzi aplikacja Empik Go.

Empik Go, jedna z najpopularniejszych na rynku aplikacja z audiobookami, to przepastne zbiory kilkudziesięciu tysięcy audiobooków, ebooków i podcastów. To wygoda, której nie da się przecenić. Jeśli mamy ochotę przeczytać książkę lub posłuchać, jak robi to lektor, wystarczy zalogować się do aplikacji. Nie trzeba już chodzić do księgarni ani kupować przez Internet tradycyjnych, papierowych książek, co wiąże się z niecierpliwym oczekiwaniem. Chcemy książkę? Mamy ją natychmiast! To jedna z wygodniejszych i najłatwiej dostępnych aplikacji do ebooków i audiobooków.

Jak korzystać z aplikacji Empik Go?

Korzystanie z Empik Go jest bardzo proste. Wystarczy pobrać aplikację Empik Go ze sklepu Google Play lub App Store, zainstalować na swoim urządzeniu, założyć konto i opłacić, by móc w pełni cieszyć się audiobookami na abonament. Wygodna wyszukiwarka pozwala łatwo znaleźć konkretny tytuł. Można go od razu pobrać na telefon, by korzystać z aplikacji także wówczas, gdy jesteśmy offline.

Warta podkreślenia jest możliwość spersonalizowania wyglądu wyświetlacza przy czytaniu ebooków. Aplikacja z ebookami na telefon Empik Go pozwala wybrać kolor tła, krój czcionki, a także kolor i wielkość liter. To niby drobiazg, ale może znacząco poprawić komfort czytania.

Dlaczego warto wybrać Empik Go?

Tę aplikację warto polecić przede wszystkim osobom, które nie mogą czytać książek ze względu na problemy ze wzrokiem lub zwyczajnie nie mają na to czasu. Oni najbardziej docenią możliwość słuchania audiobooków.

Aplikację Empik Go bardzo lubią kierowcy, zwłaszcza ci, którzy pracują w branży spedycyjnej. Wielogodzinną podróż można wygodnie połączyć z wysłuchaniem książki. Chętnie korzystają z niej także osoby, które nie mają czasu na czytanie, ale lubią słuchać audiobooków – sportowcy w czasie indywidualnych treningów, uczniowie zobowiązani do przeczytania lektur, osoby wykonujące codzienne prace domowe. Zmywanie, sprzątanie czy prasowanie można sobie umilić słuchaniem audiobooka.

Osoby, które wolą czytać, niż słuchać, na pewno docenią duży wybór ebooków.

Za plus trzeba uznać też dużą i szybką dostępność nowych tytułów w aplikacji. Dziś premiera książki nie oznacza wydania jej wyłącznie w wersji papierowej. Premiera w formie tradycyjnej i cyfrowej odbywa się synchronicznie. Dzięki temu można sobie pobrać ebook lub audiobook już kilka minut po pojawieniu się go w sprzedaży. Niegdyś tak szybkie zdobycie książki wymagało osobistego stawienia się w księgarni w chwili otwarcia.

Warto też podkreślić, że aplikacja oferuje bardzo duży dostęp do książek polskich autorów.

Empik Go to nie tylko książki

Jak już zostało powiedziane wyżej, w aplikacji Empik Go dostaniemy nie tylko książki zamknięte w formie ebooków i audiobooków. To także setki podcastów na interesujące tematy od typowo lifestylowych do publicystycznych.

Dodatkowym plusem jest możliwość korzystania z aplikacji na dwóch urządzeniach. Dzięki temu abonament można dzielić z bliską osobą. Wówczas koszt na jedno urządzenie jest bardzo niewielki. Comiesięczna płatność dla wygody użytkowników pobierana jest automatycznie. To wygodne rozwiązanie jest dodatkowym plusem i zachętą do skorzystania z Empik Go.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze