1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Artur Żmijewski w spektaklu według poezji Gałczyńskiego

(Fot. materiały prasowe)
Spektakl „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych” według poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego już wkrótce zadebiutuje na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W roli głównej Artur Żmijewski.

Poezja w połączeniu z muzyką i sceną teatralną tworzą jeden z najbardziej ujmujących mariaży twórczych. Poezja pokazuje nam nasz język na nowo, odsłania rzeczywistość w nieoczekiwany sposób i pozwala na dostrzeżenie zupełnie nowych perspektyw życia i relacji. Sięga wprost do delikatnego miejsca wrażliwości, które ma w sobie każdy z nas. Jak napisał o poezji autor Jonathan Safran Foer, „mało co daje nam takie poczucie głębi, radości i zmysłowości istnienia, a bez radości nic nie zrobimy, bez głębokiej afirmacji życia będziemy nieskuteczni”.

Pragniemy zaprosić Was na wieczór z piosenką aktorską, którego program oparty jest na twórczości poety niezwykle cenionego za trafne dostrzeganie rzeczy nieoczywistych, a czasem wręcz absurdalnych w otaczającym nas świecie, niezwykłą ironię i poczucie humoru. Słowno-muzyczny spektakl w reżyserii i pod kierownictwem muzycznym Jerzego Satanowskiego, „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”, to podróż w głąb świata ponadczasowej poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

„To opowieść o losie artysty, boskiego szarlatana, pełna humoru, autoironii i dystansu, z utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu, ale jest to także najkrótsze określenie twórczości Gałczyńskiego” – mówi Jerzy Satanowski.

W spektaklu premierowo zobaczymy Artura Żmijewskiego w roli Poety, a towarzyszyć mu będą: Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Arkadiusz Brykalski i Wojciech Brzeziński. Ze sceny zabrzmią kompozycje m.in.: Ewy Korneckiej, Włodzimierza Korcza, Pawła Mykietyna, Grzegorza Turnaua, Jerzego Satanowskiego.

Więcej informacji: www.mteatr.pl

(Fot. materiały prasowe)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze