1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstaje film o Audrey Hepburn. W roli głównej Rooney Mara

Rooney Mara zagra Audrey Hepburn. (Fot. Eduardo Munoz/Reuters/Forum, Friedrich/Interfoto/Forum)
Rooney Mara zagra główną rolę w biograficznym filmie o Audrey Hepburn. Produkcją dramatu zajmie się Apple, a za kamerą stanie Luca Guadagnino, reżyser głósnych „Tamtych dni, tamtych nocy”.

Dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara od ponad dekady oczarowuje publiczność swoimi rolami („Dziewczyna z tatuażem”, „Carol”, „A Ghost Story”). Wkrótce zobaczymy ją również w filmie „Zaułek koszmarów” Guillermo del Toro (w polskich kinach od 28 stycznia), natomiast kolejnym projektem, w którym weźmie udział aktorka, będzie dramat produkcji Apple, który zgłębi życie i karierę Audrey Hepburn. Mara zagra w nim główną rolę, co biorąc pod uwagę jej porcelanową skórę, charakterystyczne brwi i zamiłowanie do małych czarnych, wydaje się świetnym wyborem castingowym.

Film wyreżyseruje Luca Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”), za scenariusz odpowie natomiast Michael Mitnick. Szczegóły dotyczące fabuły na razie owiane są tajemnicą. Możemy się jednak domyślać, że produkcja pokaże kulisy powstawania najbardziej znanych filmów Hepburn (chodzi tu m.in. o „Rzymskie wakacje” i „Śniadanie u Tiffany'ego”), a także skupi się na jej najgłośniejszych romansach (z Melem Ferrerem, Andreą Dottim i Robertem Woldersem) oraz pracy humanitarnej w UNICEF. Cennych wskazówek odnośnie do filmu z Marą może dostarczyć również dokument „Audrey” z 2020 roku, który śledzi życie ikony kina poczynając od czasów dzieciństwa, poprzez karierę w Londynie, aż do pojawienia się w Hollywood w latach 50.

Produkcja Guadagnino to jednak nie jedyny projekt dotyczący Audrey Hepburn, który jest obecnie w fazie rozwoju. Na podstawie życia i kariery aktorki powstaje również serial. Za scenariusz odpowiadać będzie Jacqueline Hoyt („Żona idealna”, „Pozostawieni”, „Kolej podziemna”), a produkcją zajmie się firma Wildside stojąca za serialami „Młody papież” i „Genialna przyjaciółka”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze