1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Serialowy przebój HBO „Euforia” powrócił z drugim sezonem. Pierwszy odcinek trafił już na platformę

„Euforia” opowiada o grupie licealistów szukających własnej tożsamości w świecie pełnym narkotyków, seksu i traum, w którym ważną rolę odgrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń. (Fot. materiały prasowe)
„Gdy jesteśmy młodsi, świat wydaje się trwały. Ale gdy dorastamy, widzimy, że wszystko się zmienia. I tracimy ludzi, których kochamy” – mówi Zendaya, czyli serialowa Rue w oficjalnym zwiastunie drugiego sezonu „Euforii”. Pierwszy odcinek nowej serii jest już dostępny na platformie HBO GO.

Stworzona przez Sama Levinsona „Euforia” to najbardziej bezkompromisowy serial young adult ostatnich lat – przełomowy nie tylko pod względem wizualnym, lecz także tematycznym. Nazywana „głosem generacji Z” produkcja charakteryzuje się zupełnie nowym spojrzeniem na ten gatunek. Twórcy z prawdziwą lekkością przełamują tabu i nie boją się podejmowania kontrowersyjnych kwestii. Tematy takie jak seks, narkotyki czy przemoc pojawiały się wcześniej w produkcjach młodzieżowych (np. „Skins”), ale w takiej formie jak w „Euforii” widzimy je po raz pierwszy.

Pierwszy sezon zadebiutował na platformie HBO GO w czerwcu 2019 roku i szybko stał się fenomenem na skalę światową. Na nowe odcinki twórcy kazali czekać widzom grubo ponad 2 lata, jednak czas ten okazał się dla serialu zbawienny, bo im dłużej fani czekali na drugą serię, tym bardziej „Euforia” stawała się kultowa.

(Fot. materiały prasowe)

„Euforia” – o czym jest serial?

Serial opowiada historię uzależnionej od narkotyków nastolatki i jej znajomych ze szkoły. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom – nie jest to klasyczna opowieść o współczesnej młodzieży. Produkcja zwraca uwagę na trudy dorastania oraz porusza problemy, z którymi często mierzą się młodzi ludzie. Bohaterowie serialu nieustannie szukają własnej drogi i tożsamości w skomplikowanym świecie pełnym traum, gdzie ważną rolę ogrywają media społecznościowe, miłość i przyjaźń.

Bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett (w tej roli wyróżniona nagrodą Emmy Zendaya). Nastolatka zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules Vaughn (Hunter Schafer), transpłciową dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi. Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy: wysportowany Nate Jacobs (Jacob Elordi), którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk, Maddy Perez (Alexa Demie), dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi, Chris McKay (Algee Smith), gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole, Cassie Howard (Sydney Sweeney), którą prześladuje erotyczna przeszłość, Lexi Howard (Maude Apatow), młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi przyjaciółka Rue, oraz Kat Hernandez (Barbie Ferreira) odkrywająca swoją seksualność.

W drugim sezonie, pośród wielu przeplatających się osobistych historii w mieście Highland, Rue musi odnaleźć nadzieję, balansując jednocześnie między presją wywoływaną przez miłość, stratę i uzależnienie. W nowych odcinkach na ekranie pojawią się aktorzy znani z pierwszego sezonu, ale zobaczymy też zupełnie nowe twarze. Do obsady dołączają bowiem m.in. Dominic Fike i Kelvin Harrison Jr. Przygotujcie się więc na prawdziwą jazdę bez trzymanki.

„Ten sezon nie będzie łatwy i przyjemny” – mówi Zendaya

Co ciekawe, przed oglądaniem nowej serii przestrzega… sama Zendaya, odtwórczyni głównej roli. Serialowa Rue wydała oświadczenie na Instagramie, w którym zaznacza, że serial nie jest dla wszystkich, a w szczególności nie dla bardzo młodej i wrażliwej widowni. Aktorka wyjaśnia również, że drugi sezon jest jeszcze trudniejszy w odbiorze i na niektórych może wpłynąć w negatywny sposób. – Wiem, że mówiłam to już wcześniej, ale chcę wszystkim powtórzyć, że „Euforia” jest dla dojrzałej publiczności. Ten sezon, może nawet bardziej niż poprzedni, jest bardzo emocjonalny i porusza tematy, które mogą być wyzwalające i trudne do oglądania. Proszę, oglądajcie go tylko wtedy, gdy czujecie się komfortowo. Dbajcie o siebie i wiedzcie, że tak czy inaczej nadal jesteście kochani i czuję Wasze wsparcie. Z całą miłością, Daya – napisała gwiazda serialu.

„Euforia” najpopularniejszym serialem w historii HBO?

Obecnie serial z Zendayą w roli głównej bije rekordy popularności na całym świecie. Jak podaje portal Variety, pierwszy odcinek nowego sezonu obejrzało dziewięć razy więcej widzów niż pierwszy odcinek poprzedniej serii. HBO komentuje z kolei, że ostatnim tak głośno komentowanym serialem ich produkcji była „Gra o tron”, co sprawia, że „Euforia” powoli detronizuje dotychczasowy hit platformy.

(Fot. materiały prasowe)

Pierwszy odcinek drugiego sezonu zadebiutował na platformie HBO GO 10 stycznia 2022 roku. Nowe odcinki będą zasilać bibliotekę serwisu co tydzień – w poniedziałki.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze