1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Płyta zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego w sprzedaży

Na płycie zarejestrowano lwią części występów Bruce'a (Xiaoyu) Liu, włącznie z finałowym Koncertem e-moll.
Płyta z nagraniami konkursowymi Bruce’a (Xiaoyu) Liu – fenomenalnego pianisty, zwycięzcy ostatniego Konkursu Chopinowskiego – to album wyczekiwany przez melomanów na całym świecie.

Jeśli kochasz muzykę Chopina, ta płyta sprawi ci ogromną radość. Długo wyczekiwany album zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego będzie miał światową premierę w lutym, ale już dziś można ją kupić w sklepie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie. Na płycie zarejestrowano lwią części występów Bruce'a (Xiaoyu) Liu, włącznie z finałowym Koncertem e-moll.

XVIII Konkurs Chopinowski, podczas którego można było słuchać i podziwiać nadzwyczaj utalentowanych pianistów, należał do najlepszych w jego już prawie 100-letniej historii. Laureat I nagrody Bruce (Xiaoyu) Liu ma 24 lata, urodził się w Paryżu, ukończył Konserwatorium Muzyczne w Montrealu w klasie Richarda Raymonda, a obecnie kontynuuje naukę pod kierunkiem Dang Thai Sona. Swoją wirtuozerią zachwycił nie tylko międzynarodowe jury, lecz także publiczność w Sali Kongresowej Filharmonii Narodowej i miliony słuchaczy, którzy śledzili przebieg konkursu online.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze