1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Johnny Depp wraca na wielki ekran po długiej przerwie

Johnny Depp zagra główną rolę w najnowszym filmie francuskiej aktorki, reżyserki i scenarzystki Maïwenn Le Besco. (Fot. Marilla SiciliaArchiwum/Zuma Press/Forum)
Johnny Depp zagra francuskiego króla Ludwika XV w dramacie historycznym w reżyserii Maïwenn Le Besco. Będzie to pierwszy większy angaż Deppa po przerwie związanej z głośnym skandalem przy okazji rozstania aktora z Amber Heard.

Od kilku lat Johnny Depp walczy o swoje dobre imię z byłą żoną Amber Heard oraz brytyjską gazetą „The Sun”, na łamach której oskarżono go o przemoc względem ekspartnerki. Przez ten czas jego działalność aktorska ograniczała się do minimum, nie dostawał propozycji pracy przy dużych filmowych projektach, a w niektórych kręgach branżowych jego nazwisko zostało całkowicie skreślone, jak w przypadku serii filmów „Fantastyczne zwierzęta” – Depp został zmuszony przez Warner Bros. do opuszczenia obsady w kontynuacji serii. Dobrą reputację jako aktor Depp zachował jednak w Europie, gdzie w zeszłym roku został nagrodzony przez największe festiwale, w tym San Sebastian i Karlowe Wary.

Środowisko filmowe postanowiło dać mu kolejną szansę. Johnny Depp zagra bowiem główną rolę w najnowszym filmie francuskiej aktorki, reżyserki i scenarzystki Maïwenn Le Besco (znana z filmów: „Poliss”, „Piąty element”, „Leon zawodowiec”, „Blady strach”, wyreżyserowała m.in. film „DNA”). Aktor ma wcielić się w rolę króla Ludwika XV, znanego pod przydomkiem Ukochany, który rządził Francją od 1715 do 1774 roku. Co ciekawe, na ekranie Deppowi będzie partnerowała sama Maïwenn, która zagra kochankę króla Jeanne du Barry, ściętą podczas rewolucji francuskiej.

Szczegóły fabuły ciągle są trzymane w tajemnicy. Nie wiemy, jaki tytuł będzie nosił film, kiedy możemy spodziewać się premiery i kogo zobaczymy w pozostałych rolach. Zdjęcia do filmu prawdopodobnie będą kręcone od początku lipca w Paryżu, a część scen będzie nagrywana w pałacu królewskim w Wersalu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze