1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Najbardziej relaksujący film tego roku. „Duch śniegów” z muzyką Nicka Cave’a już w kinach

„Duch śniegów” zachwyca przepięknymi zdjęciami i znakomitą ścieżką dźwiękową. (Fot. materiały prasowe)
Niezwykłe kinowe doświadczenie, epicka, fascynująca i kojąca duszę opowieść o niedostępnym dla ludzkiego oka, magicznym miejscu, którego tajemnic strzeże panująca tam prawdziwa bogini – śnieżna pantera. „Duch śniegu” z hipnotyzującą muzyką Nicka Cave’a wkrótce trafi do kin.

Poruszający „Duch śniegów” (org. „The Velvet Queen) w reżyserii utalentowanej dokumentalistki Marie Amiguer to zapis wyprawy na tybetański płaskowyż jednego najbardziej znanych fotografów przyrody – Vincenta Muniera, pierwszego w historii artysty trzy razy nagrodzonego statuetką BBC Wildfire Photographer of the Year, któremu towarzyszy francuski pisarz i podróżnik Sylvain Tesson. Przez kilka tygodni eksplorują oni tamtejsze dzikie tereny w poszukiwaniu wyjątkowych zwierząt, w tym narażonej na wymarcie i nieprzystępnej pantery śnieżnej. Ich opowieść obfituje w zapierające dech dziewicze krajobrazy i zjawiskowe ujęcia. Film miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Wkrótce trafi również na ekrany polskich kin. Przygotujcie się na coś wspaniałego.

(Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe)

(Fot. materiały prasowe)

Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis, którzy poza projektem Nick Cave and the Bad Seeds, stworzyli muzykę m.in. do filmów „Droga” (2009) z Viggo Mortensenem czy do „Zabójstwa Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” (2007). „W sercu tego filmu jest coś, co cię wciąga. Postanowiłem więc zrobić wszystko, by skomponować do niego oryginalną muzykę. Zarezerwowałem pięć dni i zapytałem Nicka, czy mógłby przyjść tylko na jeden dzień, żeby napisać piosenkę przewodnią i pograć na pianinie. Obejrzał film i został przez cztery dni. To jeden z najpiękniejszych filmów, nad jakimi kiedykolwiek pracowaliśmy i jedno z najwspanialszych doświadczeń w moim życiu. Gwiazdami są zwierzęta w całej swojej dzikiej chwale, w odsłonie, w jakiej jeszcze ich nie widzieliśmy. Człowiekowi pozostaje pełne szacunku zdumienie” – powiedział Ellis.

Film miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Zdobył aż trzy nominacje do Cezarów, nazywanych francuskimi Oscarami i wygrał w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

„Duch śniegów” to wielkie piękno na dużym ekranie i najbardziej relaksujący film, jaki zobaczycie w tym roku. Dajcie się porwać tej fascynującej opowieści, przepięknym zdjęciom i zachwycającej ścieżce dźwiękowej.

„Duch śniegów” w kinach od 1 kwietnia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze