1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Kolejny międzynarodowy sukces Tomasza Kota. Polak zagra u boku znanej aktorki

Tomasz Kot zagra w kolejnej międzynarodowej produkcji. (Fot. forum gwiazd.com.pl/Forum)
Międzynarodowa kariera Tomasza Kota ma się coraz lepiej. Aktor wciąż otrzymuje kolejne angaże w zagranicznych produkcjach – w najbliższym czasie zagra jedną z głównych ról w polsko-nowozelandzkiej produkcji „Joika”. Na ekranie towarzyszyć mu będą znane hollywoodzkie twarze.

Tomasz Kot jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich aktorów. Po roli Wiktora Warskiego w nominowanej do Oscara „Zimnej wojnie” (reż. Paweł Pawlikowski) jego zagraniczna kariera nabrała tempa. Aktor zyskał rozpoznawalność w Europie i Stanach Zjednoczonych i zaczął otrzymywać coraz ciekawsze propozycje od zagranicznych producentów.

W najbliższym czasie Kot zagra jedną z głównych ról w polsko-nowozelandzkiej produkcji biograficznej „Joika” w reżyserii Jamesa Robertsona. Na ekranie towarzyszyć mu będzie m.in. Diane Kruger, aktorka znana z filmów „Bękarty wojny” i „Skarb narodów”. Film opowiada historię amerykańskiej tancerki baletowej Joy Womack – pierwszej Amerykanki w historii, która ukończyła główny program szkoleniowy Akademii Baletu Bolszoj. Wcieli się w nią Talia Ryder, gwiazda głośnego w ostatnim czasie „West Side Story”, natomiast wspomniana wcześniej Diane Kruger zagra mentorkę Womack, byłą tancerkę i szefową akademii treningowej Bolszoj. W produkcji zagrają również Isabelle Huppert oraz Thomasin McKenzie. Zdjęcia do filmu ruszyły kilka dni temu w Warszawie.

Diane Kruger i Talia Ryder na planie filmu „Joika” (Fot. Embankment/Planet/Forum)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze