1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Twórca „Tamtych dni, tamtych nocy” pracuje nad nowym filmem. W roli głównej gwiazda serialu „Euforia”

Luca Guadagnino; Zendaya (Fot. IPA/Backgrid UK/Forum, Jen Lowery/The Mega Agency/Forum)
Luca Guadagnino, reżyser głośnych „Tamtych dni, tamtych nocy”, rozpoczął prace nad nowym filmem zatytułowanym „Challengers”. Na ekranie zobaczymy gwiazdy popularnych seriali Netflixa i HBO.

Luca Guadagnino ma na koncie m.in. takie filmy, jak „Melissa P.”, „Jestem miłością” czy „Nienasyceni”. Sławę przyniósł mu jednak nominowany do Oscara melodramat „Tamte dni, tamte noce” zrealizowany na kanwie głośnej powieści André Acimana. W jego filmografii znajdziemy też takie dzieła jak „Suspiria”, remake horroru Dario Argento, a także serial zrealizowany dla HBO „Tacy właśnie jesteśmy”. Obecnie Guadagnino jest na etapie postprodukcji filmu „Bones & All”, którego gwiazdami są Timothée Chalamet i Taylor Russell, w marcu natomiast ruszyły zdjęcia do jego nowego projektu zatytuowanego „Challengers”.

Bohaterką filmu „Challengers” jest Tashi, była tenisistka, a obecnie trenerka. Dzięki wysiłkom kobiety jej mąż Art z przeciętnego gracza zmienił się w światowej klasy czempiona. Niestety od jakiegoś czasu ma złą passę. Aby ją przerwać, Tashi zgłasza go do udziału w turnieju Challenger. Na korcie mężczyzna będzie musiał zmierzyć się z Patrickiem – niegdyś obiecującym zawodnikiem, swoim byłym przyjacielem i ekspchłopakiem Tashi.

Główną rolę w filmie zagra Zendaya, 25-letnia gwiazda serialu HBO „Euforia”. Na ekranie zobaczymy również Josha O’Connora, aktora znanego widzom z serialu Netflixa „The Crown”, a także Mike’a Faista („West Side Story”). Produkcja powstaje dla wytwórni MGM, a autorem scenariusza jest Justin Kuritzkes.

Zendaya, gala rozdania Oscarów 2022 (Fot. Jen Lowery/The Mega Agency/Forum)

Zendaya jest jedną z najbardziej obiecujących aktorek młodego pokolenia. Zaczynała jako gwiazda seriali Disneya – „Taniec rządzi i „Nastoletnia agentka”, a później wystąpiła m.in. w „Królu rozrywki” i „Malcomie i Marie”. Zagrała również MJ, przyjaciółkę Petera Parkera, w serii filmów o Spider-Manie z Tomem Hollandem. Ostatnio mogliśmy podziwiać ją jako Chani w widowiskowej, nagrodzonej sześcioma Oscarami „Diunie” Denisa Villeneuve’a, a także drugim sezonie znakomitej „Euforii”, gdzie zagrała Rue Bennet, uzależnioną od narkotyków nastolatkę.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze