1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Lady Gaga prezentuje utwór do filmu „Top Gun: Maverick”

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Lady Gaga zaprezentowała nowy utwór. Piosenka powstała na potrzeby kinowej produkcji „Top Gun: Maverick” z Tomem Cruise'em w roli głównej.

Utwór „Hold My Hand” został napisany specjalnie do filmu „Top Gun: Maverick” i będzie go można usłyszeć w różnych jego momentach. Za produkcję nagrania odpowiadają Lady Gaga, BloodPop i Benjamin Rice. Ponadto filmowa wersja piosenki wzbogacona została o produkcję i aranżację Harolda Faltermyera i Hansa Zimmera. Dla Lady Gagi „Hold My Hand” to powrót do piosenek filmowych. Przypomnijmy, że gwiazda odpowiadała za utwory, które znalazły się na soundtracku „Narodzin gwiazdy” (2018). Ścieżka muzyczna zapewniła artystce Oscara, dwie nagrody Grammy, statuetkę BAFTA, Złoty Glob oraz wyróżnienie Critics Choice. Utworu „Hold My Hand” możecie posłuchać poniżej.

Światową premierę filmu „Top Gun: Maverick” wyznaczono na 27 maja. Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster” – synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze