1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wciągające seriale na Netflix – 10 najbardziej emocjonujących produkcji

Kadr z serialu „Mindhunter” (Fot. materiały prasowe)
Znacie uczucie, gdy mimo później pory i piętrzących się obowiązków, włączacie kolejny odcinek serialu, bo nie możecie oderwać od niego wzroku? Jeśli poszukujecie inspiracji na właśnie tego typu seans, przedstawiamy najbardziej wciągające seriale Netflix. Oto 10 tytułów, które pochłoną was do reszty.

„Lupin”

Kto nie zna współczesnej, netflixowej wariacji na temat Arsène’a Lupina, ten jest szczęściarzem, bo ma tę świetną serialową ucztę jeszcze przed sobą. „Lupin” to serial, który zdecydowanie warto nadrobić i obraz, który zasługuje na miejsce na szczycie zestawienia na najbardziej wciągające seriale Netflix. To opowieść o zainspirowanym przygodami Arsène’a Lupina złodzieju gentlemanie Assanie Diopie. Gdy mężczyzna był nastolatkiem, jego życiem wstrząsnęła śmierć ojca, oskarżonego o przestępstwo, którego nie popełnił. 25 lat później Assane pomści go, obmyślając zemstę na zamożnej rodzinie, która wyrządziła niesprawiedliwość jego ojcu.

„Bodyguard”

Miniserial akcji, który nie pozwala oderwać od ekranu wzroku nawet na krótką chwilę i pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią najbardziej wciągające seriale Netflix. „Bodyguard” to fikcyjny serial osadzony w korytarzach władzy. Jego bohaterem jest David Budd (Richard Madden), odważny i nieprzewidywalny weteran wojenny pracujący jako funkcjonariusz Ochrony Osób Publicznych londyńskiej policji. Kiedy Budd dostaje zadanie ochraniania ambitnej i wpływowej minister Julii Montague (Keeley Hawes), która była gorącą orędowniczką wojny, musi wybierać między służbą a własnymi przekonaniami. Czy osoba odpowiadająca za bezpieczeństwo polityk może stać się jej największym zagrożeniem?

„Nawiedzony dom na wzgórzu”

Tytuł dla tych, których interesują wciągające seriale na Netflix, a jednocześnie lubią się bać. „Nawiedzony dom na wzgórzu” to bowiem współczesna adaptacja klasycznej powieści Shirley Jackson pod tym samym tytułem, opowiadającej o piątce rodzeństwa, które wychowało się w najsłynniejszym nawiedzonym domu w Ameryce. Teraz wszyscy są już dorośli i muszą zmierzyć się z samobójstwem swojej najmłodszej siostry, które zmusza ich do stawienia czoła duchom z przeszłości. Niektóre z nich czają się tylko w ich głowach, a niektóre mogą naprawdę ukrywać się gdzieś w zakamarkach owianego złą sławą domu na wzgórzu. „Nawiedzony dom na wzgórzu” jest uznawany za jeden z najlepszych horrorów w formie serialu.

„Unorthodox”

„Unorthodox” nie ma w sobie nic z klasycznych seriali akcji, a wciąga jak najlepsze pozycje z tego gatunku. To historia dziewiętnastoletniej Żydówki Esty (Shira Haas), która ucieka przed zaaranżowanym małżeństwem i ultraortodoksyjną społecznością zamieszkującą nowojorski Brooklyn. Wyjeżdża do Berlina, gdzie samotnie mieszka jej matka. Starając się prowadzić świeckie życie, zaczyna naukę w konserwatorium muzycznym. Jej mąż (Amit Rahav), dowiedziawszy się o ciąży żony, wraz z kuzynem jedzie do Niemiec, gdzie stara się ją odnaleźć. Serial niezwykle emocjonalny, świetnie zagrany i dający do myślenia.

„Dom z papieru”

Serial uwielbiany przez miliony widzów na całym świecie, a jednocześnie idealny przykład na najbardziej wciągające seriale Netflix. W pierwszym sezonie poznajemy ośmioro zamaskowanych przestępców, którzy wdzierają się do budynku hiszpańskiej mennicy narodowej, skąd zamierzają zrabować niemal dwa i pół miliarda euro. Akcją z zewnątrz kieruje tajemniczy Profesor (Álvaro Morte), który wcześniej przez kilka miesięcy przygotowywał specjalistów z różnych dziedzin do napadu stulecia. Uczestnicy skoku nie znają swoich imion, ze względów bezpieczeństwa zwracają się do siebie, używając pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Profesor przygotował niezwykle skomplikowany plan, wydaje się brać pod uwagę każdą ewentualność i mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, ale nie wszystko przebiega tak jak oczekiwał. Kolejne sezony serialu opisują kolejny napad, który okazuje się bardziej skomplikowany, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

„Mindhunter”

„Mindhunter” to jeden z najlepszych seriali, dostępnych na platformie Netflix. Wciągająca fabuła, genialne główne role (Jonathan Groff i Holt McCallany) oraz doskonała historia, w której znajdują się amerykańscy seryjni mordercy. Akcja dzieje się w roku 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw. Holden Ford i Bill Tench niestrudzenie próbują przeniknąć mroczne zakamarki umysłów przestępców, którzy dopuścili się przerażających zbrodni. Wspólnie z psycholog Wendy Carr wykorzystują przełomowe techniki analizy behawioralnej, aby dopaść seryjnych zabójców.

„Peaky Blinders”

Gangsterski świat pełen intryg i krwawych konfliktów, mroczny klimat Birmingham w Wielkiej Brytanii tuż po zakończeniu I wojny światowej i świetnie wykreowane postaci, które wręcz wciągają widza w wykreowaną w serialu historię. „Peaky Blinders” to opowieść o Thomasie Shelby (w tej roli genialny Cillian Murphy) i jego rodzinie, która prowadzi najpotężniejszy lokalny gang – tytułowe Peaky Blinders. Skąd taka nazwa? Otóż jego członkowie noszą charakterystyczne kaszkiety, które w daszkach mają ukryte żyletki. Pięć sezonów serialu opisuje burzliwą historię gangu i jego nieprawdopodobny rozkwit. Niedługo na platformie Netflix zadebiutuje szósty, ostatni sezon serialu.

„Dark”

W zestawieniu na najbardziej wciągające seriale Netflix ten tytuł musiał się znaleźć. „Dark” to zupełnie nieprzeciętna saga rozgrywająca się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 roku. Ten serial to przede wszystkim zagmatwana fabuła, bogactwo wątków i postaci, różne plany czasowe oraz wyśmienicie skonstruowana intryga, która zmusza widza do ciągłego zachowania najwyższej uwagi.

„Jak nas widzą”

Serial oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką. „Jak nas widzą” przedstawia szczegóły słynnej sprawy „Piątki z Central Parku”, czyli grupy czarnoskórych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili. Czteroczęściowa produkcja przybliża historię chłopaków z Harlemu: Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany i Koreya Wise’a. Twórcy miniserialu prześledzą wydarzenia z 25 lat, od wiosny 1989 roku, kiedy to nastolatkowie zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, przez uniewinnienie niesłusznie skazanych w 2002 roku, aż po ugodę, jaką zawarli z miastem Nowy Jork w 2014 roku.

„Rojst”

Wciągające seriale na Netflix to też polskie produkcje, a wśród nich uwielbiany przez widzów „Rojst” z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w głównych rolach. Akcja pierwszego sezonu serialu dzieje się w latach 80. w Polsce – w samym środku ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz, doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać. Z kolei drugi sezon rozpoczyna się podczas „powodzi stulecia”, która nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym kolejną zbrodnię i serię tajemnic w mieście.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze