1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Bono z U2 zagrał koncert w kijowskim metrze

Bono i The Edge z grupy U2 dali koncert w metrze w Kijowie. Zaśpiewali m.in. z Tarasem Topolią z ukraińskiego zespołu Antytila. (Fot. Valentyn Ogirenko/Reuters/Forum)
Wokalista Bono i gitarzysta The Edge z grupy U2 nieoczekiwanie pojawili się na jednej z kijowskich stacji metra i dali krótki koncert. Towarzyszyli im członkowie ukraińskiego zespołu Antytila, obecnie walczący w barwach obrony terytorialnej.

„Prezydent Zełenski zaprosił nas, żebyśmy wystąpili w Kijowie na znak solidarności z Ukraińcami, dlatego przyjechaliśmy, żeby to zrobić” – napisali muzycy U2 w niedzielę po południu na swoich profilach w mediach społecznościowych. Artyści pojawili się na stacji Chreszczatyk kijowskiego metra. Dali krótki występ i wspólnie z członkami ukraińskiego zespołu Antytila wykonali m.in. piosenkę „Stand By Me”, zmieniając jej słowa na „Stand For Ukraine”. Ukraińscy muzycy należą dziś do wojsk obrony terytorialnej. Na występ zostali zaproszeni dziennikarze, dlatego relacje z niezwykłego koncertu szybko pojawiły się w social mediach. Posłuchajcie koniecznie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze