1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Nowy „Doctor Who” – wiemy, kto zagra główną rolę

W tytułową rolę najnowszej części serialu „Doctor Who” wcieli się Ncuti Gatwa, aktor znany z netflixowego serialu „Sex Education”. (Fot. Carlo Paloni/BAFTA/Shutterstock/East News)
Kultowy serial science fiction „Doctor Who” wraca w nowej odsłonie. Tytułowego bohatera zagra aktor znany z netflixowego serialu „Sex Education”. Będzie on tym samym pierwszym czarnoskórym aktorem wcielającym się w tę postać.

Ncuti Gatwa, gwiazda serialu Netflixa „Sex Education”, będzie 14. aktorem i pierwszym czarnoskórym mężczyzną, który zagra główną rolę serialu „Doctor Who”, kultowej brytyjskiej serii science fiction o podróżującym w czasie poszukiwaczu przygód. Serial ten zadebiutował na antenie BBC w 1963 roku – wtedy Doktorem Who był William Hartnell. Później w tę postać wcielali się m.in. Colin Baker, Christopher Eccleston, Matt Smith, David Tennant, a w ostatniej odsłonie serialu zagrała go Jodie Whitaker, która była pierwszą w historii kobietą w tej roli.

„Nie ma odpowiednich słów, żeby wyrazić, jak się czuję. To mieszanka głębokiego zaszczytu, ogromnego podekscytowania i oczywiście lekkiego strachu. Ta rola i program znaczą tak wiele dla ludzi na całym świecie, w tym dla mnie, a każdy z moich niezwykle utalentowanych poprzedników podchodził do tej odpowiedzialności i przywileju z najwyższą starannością. Będę się starał robić to samo. […] Choć jestem onieśmielony, zdaję sobie sprawę, że dołączam do naprawdę wspierającej rodziny. W przeciwieństwie do Doktora mam tylko jedno serce, ale oddaję je w całości temu serialowi” – napisał Ncuti Gatwa w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie „Doctora Who”.

Showrunnerem nowego sezonu będzie Russell T. Davies, za namową którego w 2005 roku BBC wznowiło serial. Data premiery nowego „Doctora Who” nie jest jeszcze znana.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze