1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Avatar: Istota wody” – zwiastun już w sieci

„Avatar: Istota wody” trafi do kin 16 grudnia. (Fot. materiały prasowe)
James Cameron wraca z widowiskiem, które pokochały miliony widzów na całym świecie. „Avatar: Istota wody” jeszcze w tym roku trafi do kin. W sieci właśnie pojawił się zwiastun filmu.

Pierwsza część „Avatara” okazała się ogromnym sukcesem. Film zdobył bowiem wiele filmowych nagród, w tym trzy Oscary – za najlepszą scenografię, najlepsze efekty specjalne i najlepsze zdjęcia oraz dwa Złote Globy. Wciąż jest też najbardziej dochodowym filmem w historii i ma miliony miłośników na całym świecie. I choć od jego premiery minęła już ponad dekada, dopiero teraz doczekaliśmy się kontynuacji.

Do sieci trafił właśnie oficjalny zwiastun sequela filmu. „Avatar: Istota wody” swoją kinową premierę będzie miał 16 grudnia. Disney poinformował również, że z tej okazji od 23 września do kin ponownie trafi oryginalny „Avatar”. Fani serii będą więc mieli okazję przypomnieć sobie historię Jake'a i Neytiri.

Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się czternaście lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Jake Sully i Neytiri mają już dzieci. Film będzie skupiał się na wyzwaniach związanych z ich nową rolą. Jake i Neytiri będą też musieli zapewnić sobie i swoim dzieciom bezpieczeństwo, ponieważ na planetę powróci RDA. Rodzina opuści więc dom i osiedli się na rafie, która jest pod wodzą plemienia Metkayina.

Film wyreżyseruje James Cameron. Produkcją zajmie się Cameron wraz z Jonem Landau. Na ekrany powrócą Zoe Saldana i Sam Worthington, którzy wcielą się w główne role. Oprócz nich w filmie wystąpią także: Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Twórcy zapowiedzieli, że do 2028 roku mają powstać trzy kolejne części „Avatara”.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze