1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu polskiego „The Office”

Piotr Polak w roli Michała Holca (Fot. Łukasz Bąk/materiały prasowe)
Po sukcesie pierwszej serii twórcy polskiej wersji kultowego serialu „The Office” rozpoczynają prace nad kontynuacją historii pracowników „Kropliczanki”. Premiera drugiego sezonu planowana jest na jesień bieżącego roku w Canal+ online.

Reżyserem odpowiedzialnym za drugi sezon polskiego „The Office” niezmiennie pozostaje Maciej Bochniak, który zrealizuje scenariusze autorstwa Łukasza Sychowicza, Jakuba Rużyłło i Mateusza Zimnowodzkiego. W główne role ponownie wcielą się między innymi Piotr Polak, Vanessa Aleksander, Adam Woronowicz i Kornelia Strzelecka. Oprócz postaci znanych z pierwszej serii zobaczymy także nowych bohaterów zagranych przez Darię Widawską i Rafała Kowalskiego. Serial realizowany jest przy współpracy z BBC Studios oraz w koprodukcji z Comedy Central Polska. W gronie producentów znajdują się również Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

– Przy pracy nad sformatowaniem polskiej wersji kultowego „The Office” mieliśmy pewne obawy związane z percepcją publiczności. Teraz, gdy już wiemy, że widzowie pokochali naszych bohaterów, ich pełne komizmu przygody oraz to specyficzne poczucie humoru w lokalnym wydaniu, czujemy się zobowiązani do utrzymania, a nawet podwyższenia poziomu produkcji z zeszłego roku. Cieszymy się, że „The Office PL” spełnia oczekiwania fanów serii i mamy nadzieję, że będzie ich tylko przybywać! – mówi Dorota Kośmicka-Gacke, współproducentka serialu.

Vanessa Aleksander i Piotr Polak jako Michał Holc i Patrycja Nowak (Fot. Łukasz Bąk/materiały prasowe)
Piotr Polak w roli Michała Holca (Fot. Łukasz Bąk/materiały prasowe)

– Przyznam, że powrót na plan „The Office PL” to dla mnie szczególny moment, ,bo udało nam się zbudować fenomenalny, kreatywny zespół i ten potencjał się sprawdził. Pracujemy na fantastycznych scenariuszach ale zostawiamy też aktorom pewien margines, przestrzeń na improwizację. Ten rodzaj kontrolowanej wolności przy interpretacji scen i dialogów świetnie się sprawdza przy tak abstrakcyjnym, specyficznym humorze, który jest znakiem jakości tej produkcji. W drugim sezonie na pewno podniesiemy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, co nakręca mój entuzjazm. Jak mawia serialowy Darek: „Czołem pracy!” – zdradza Maciej Bochniak, reżyser obu sezonów polskiej wersji.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze