1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Penelope i Colin bohaterami trzeciego sezonu „Bridgertonów”

Trzeci sezon „Bridgertonów” powstanie na podstawie powieści „Miłosna propozycja”. (Fot. materiały prasowe)
„Bridgertonowie” wkrótce powrócą z kolejnym sezonem. Nicola Coughlan, która w serialu wciela się w postać Penelope Featherington, ujawniła, że trzecia odsłona przeboju Netflixa bazować będzie nie na trzecim, a na czwartym tomie słynnego cyklu powieściowego Julii Quinn. Oznacza to, że głównymi bohaterami serii będą Penelope i Colin. Będzie się działo!

Twórcy „Bridgertonów” zapowiadali już wcześniej, że serial może nie trzymać się kolejności książek. O tym, że trzeci sezon powstanie na podstawie powieści czwartego tomu cyklu Julii Quinn, poinformowała aktorka Nicola Coughlan, która w przeboju Netflixa wciela się w postać Penelope Featherington: – Trzymałam to w sekrecie przez dłuższy czas i teraz mogę wam wszystkim potwierdzić, że trzeci sezon będzie historią miłosną Colina i Penelopy. […] To jest pierwszy raz, kiedy o tym mówię.

Penelope i Colin, bohaterowie trzeciego sezonu serialu „Bridgertonowie” (Fot. materiały prasowe)

Nicola Coughlan jako Penelope Featherington (Fot. materiały prasowe)

Luke Newton jako Colin Bridgerton (Fot. materiały prasowe)

Trzeci tom cyklu Julii Quinn nosi tytuł „Propozycja dżentelmena”. Jego bohaterem jest Benedict Bridgerton, a fabuła przypomina bajkę o Kopciuszku. Trzeci sezon „Bridgertonów” bazować będzie jednak na tomie czwartym zatytułowanym „Miłosna propozycja”, który skupia się na relacji Penelope Featherington i brata jej przyjaciółki, Colina Bridgertona (Luke Newton). Penelope od zawsze skrycie uwielbia Colina. Od lat obserwuje go z daleka i myśli, że wie o nim wszystko, aż do momentu, gdy odkrywa jego największy sekret. Młody Bridgerton musi zdecydować: czy panna Featherington jest dla niego największym zagrożeniem, czy może szansą na szczęście?

Jakie niespodzianki czekają nas jeszcze w trzecim sezonie? Zmiana kolejności ekranizacji tomów cyklu Quinn to nie wszystko. W ubiegłym tygodniu poinformowano, że jedna z aktorek, Ruby Stokes, opuszcza obsadę. W dwóch pierwszych sezonach grała Francescę, jedną z sióstr Bridgerton. W trzecim sezonie zastąpi ją Hannah Dodd („Eternals”, „Anatomia skandalu”). W cyklu Quinn Francesca jest główną bohaterką szóstego tomu, czyli „Grzesznika nawróconego”.

Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Bridgertonowie” mają ruszyć latem 2022 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze