1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Seriale koreańskie na Netflix – 5 najlepszych produkcji

Kadr z serialu „Vincenzo” (Fot. materiały prasowe Netflix)
Kalejdoskop emocji, inspirujące historie i przenikające się gatunki – takie jest koreańskie kino. Nic więc dziwnego, że międzynarodowi widzowie coraz chętniej po nie sięgają i pragną je poznawać. W myśl tego przygotowałyśmy nasze subiektywne zestawienie 5 koreańskich seriali, które warto znać. Oto najlepsze koreańskie seriale Netflix.

„Crash Landing on You” („Sa-rang-eui Bul-sa-chak”)

Uznawany za jeden z lepszych melodramatów dostępnych na platformie Netflix. W rolach głównych występuje dwójka popularnych aktorów z Korei: Hyun Bin („Memories of the Alhambra”, „Secret Garden”) i Son Ye-jin („Something in the Rain”, „A Moment to Remember”). Yun Se-ri, w której rolę w serialu „Crash Landing on You” wciela się Son Ye-jin, to piękna spadkobierczyni zamożnej rodziny i odnosząca sukcesy biznesmenka z Korei Południowej. Gdy podczas lotu na paralotni kobieta zostaje zniesiona przez wiatr, rozbija się na terytorium KRLD, gdzie poznaje oficera armii Korei Północnej – Ri Jeong-hyeoka (w tej roli Hyun Bin). Ten postanawia pomóc jej się ukryć. „Crash Landing on You” to obraz pełen wzruszeń, śmiechu i skrajnych emocji, dzięki którym nie pozwala oderwać wzroku od ekranu nawet na chwilę.

„Vincenzo” („Bin-sen-jo”)

Jedna z produkcji, dzięki której koreańskie seriale Netflix zyskały na popularności wśród widowni międzynarodowej. Serial „Vincenzo” opowiada historię Park Joo-hyung (Song Joong-ki), który jako ośmioletni chłopiec zostaje adoptowany przez włoską rodzinę. Później wstępuje do mafii, której szefem jest Don Fabio, głowa rodziny Cassano. Przemianowany na „Vincenzo Cassano” zostaje prawnikiem, consigliere mafii i prawą ręką Don Fabia. Po śmierci Fabia Paolo, jego biologiczny syn i nowy przywódca rodziny Cassano, próbuje zabić Vincenzo. Serial zajął czwarte miejsce na liście Forbes wśród najchętniej oglądanych koreańskich seriali na Netflix w 2021 roku.

„D.P.”

Południowokoreańska produkcja „D.P.” to pozycja mniej znana szerszej publiczności, ale zdecydowanie warta nadrobienia. Serial ten łamie swój gatunek – jest nie tylko dramatem, ale też serialem akcji i komedią. To opowieść o młodym żołnierzu Jun-ho, który zostaje nieoczekiwanie przydzielony do grupy ścigającej dezerterów. Z każdym zadaniem Jun-ho i jego partner Ho-yeol odkrywają trudną rzeczywistość żołnierzy, którzy podjęli decyzję o dezercji.

„It’s okay to not be okay” („Sa-i-ko-ji-man Kwaen-chanh-a”)

Najlepsze koreańskie seriale Netflix wyróżnia ogromny ładunek emocjonalny i fabuła, która daje do myślenia. Taki właśnie jest serial „It's okay to not be okay”. To historia o mężczyźnie pracującym na oddziale psychiatrycznym i kobiecie z antyspołecznym zaburzeniem osobowości, która jest popularną autorką książek dla dzieci. Obojgu nigdy nie było po drodze z miłością, wzajemnie leczą więc swoje emocjonalne rany. Serial znalazł się na liście Best International Shows of 2020 według New York Times.

„Move to Heaven” („Mu-beu tu He-beun: Yu-pum-jeong-ri-sa-ib-ni-da”)

„Move to Heaven” to unikatowa historia z mądrym przesłaniem, które zostaje z widzem na dłużej. Geu-ru (Tang Jun-sang), który cierpi na zespół Aspergera, i jego wujek, były skazaniec, Sang-gu (Lee Je-hoon) spotykają się po raz pierwszy po nagłej śmierci ojca Geu-ru. Powierzony jako opiekun Geu-ru Sang-gu dołącza do swojego siostrzeńca, by pomóc w prowadzeniu rodzinnej firmy sprzątającej „Move to Heaven”, gdzie w trakcie pracy odkrywają nieopowiedziane historie o zmarłych. Razem zagłębiają się w przeszłość zmarłych i przekazują ich najbliższym historie, których ci nie zdążyli usłyszeć.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze