1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Joanna Kulig znowu w Cannes

Joanna Kulig na Festiwalu Filmowym w Cannes (Fot. JP PARIENTE/JM HAEDRICH/SIPA/SIPA/East News; screen IG @orbis.media)
Joanna Kulig – aktorka filmowa, serialowa i teatralna – rozwija karierę nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Ostatnio jest o niej głośno ze względu na Festiwal Filmowy w Cannes, a także nowy film „She Came To Me”, który będziemy mogli oglądać już w tym roku i w którym wystąpi m.in. z Anne Hathaway. W oczekiwaniu na premierę przedstawiamy seriale i filmy z Joanną Kulig.

Joanna Kulig największy rozgłos zdobyła po festiwalu w Cannes w 2018 roku i dzięki roli Zuli w „Zimnej Wojnie”. Od tej pory można ją oglądać również w zagranicznych produkcjach, m.in. serialu „The Eddy” na Netflixie. Jesienią 2021 roku ruszyły też zdjęcia do nowej komedii romantycznej „She Came To Me” w reżyserii Rebecki Miller („Dowód”, „Plan Maggie”) i z muzyką laureata Oscara Alexandre’a Desplata. Na ekranie obok Joanny Kulig zobaczymy m.in. Anne Hathaway, Tahara Rahima czy Petera Dinklage’a (Kulig pochwaliła się zdjęciami na Instagramie).

Artystka zachwyca także na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Joanna Kulig zasiada w jury konkursu Un Certain Regard obok włoskiej gwiazdy Valerii Golino i amerykańskiej reżyserki Debry Granik.

Jeśli chcecie przyjrzeć się grze aktorskiej Joanny Kulig, przedstawiamy seriale i filmy, w których wystąpiła.

Joanna Kulig – filmy

„Zimna wojna”

Nasze zestawienie „filmy z Joanną Kulig” warto zacząć od produkcji, która przyniosła jej największy sukces, czyli „Zimna wojna”. To melodramat w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Opowiada historię trudnej miłości rozgrywającej się między pianistą Wiktorem (w tej roli Tomasz Kot) oraz doświadczoną życiowo członkinią zespołu muzyki ludowej – Zulą (Joanna Kulig). Historia ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale jednocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa – połączenie polskiej muzyki ludowej, jazzu i piosenek paryskich barów minionego wieku. Za rolę Zuli Joanna Kulig otrzymała Polską Nagrodę Filmową („Orła”). Film dostępny jest m.in. na platformach Netflix, Player i Chili.

„Sponsoring”

„Sponsoring” to kolejny ważny film w filmografii Joanny Kulig. Aktorka zagrała w nim u boku Juliette Binoche, a jej rola została nagrodzona między innymi Złotym Lwem na Festiwalu w Gdyni. Ta polsko-francuska produkcja opowiada o Annie, dziennikarce magazynu dla kobiet, która pisze materiał na temat prostytuujących się paryskich studentek. W związku z tym spotyka się na rozmowę z dwoma kobietami – Francuzką Charlotte (Anais Demousier) i Polką Alicją (w tej roli Joanna Kulig). Film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej to wnikliwy portret kobiecej seksualności, a role trzech wspomnianych aktorek zostały dostrzeżone przez licznych krytyków i prasę. Jeśli chodzi o filmy z Joanną Kulig – to pozycja obowiązkowa.

„Facet (nie)potrzebny od zaraz”

A może macie ochotę na komediowe filmy z Joanną Kulig? Jednym z nich jest „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, w którym aktorka gra Patrycję, przyjaciółkę głównej bohaterki – Zosi (Katarzyna Maciąg). Zosia rozstaje się z chłopakiem po tym, jak nakryła go na zdradzie. Sprawa jest tym poważniejsza, że w grę wchodzi stary zakład – Zosia nie może przyjść sama na ślub Anny, koleżanki sprzed lat. W związku z tym za namową Patrycji postanawia odnaleźć mężczyzn, którzy kiedyś byli dla niej ważni, aby sprawdzić, czy któryś z nich nie był jednak miłością jej życia. Obejrzyjcie, żeby się przekonać, jak to się potoczy. Film znajdziecie m.in. na Netflixie, Chili lub Playerze.

Joanna Kulig – seriale

„O mnie się nie martw”

Joanna Kulig – aktorka filmowa i serialowa – wielu osobom znana jest z roli Igi Małeckiej, głównej bohaterki serialu „O mnie się nie martw”. Serial ma aż 13 sezonów i opowiada o perypetiach grupy ludzi. Poznajemy ich z perspektywy 30-letniej Igi, która jest dwukrotną rozwódką z dwójką dzieci, bez pieniędzy, wykształcenia i pracy. Kobieta ma z kolei świetny zmysł obserwacji, miękkie serce i… ostry język. Co się stanie, kiedy los postawi na jej drodze Marcina Kaszubę (w tej roli Stefan Pawłowski), młodego, zdolnego i niezwykle przystojnego mecenasa, który jednocześnie jest bawidamkiem i lekkoduchem? To ciepły, pełen humoru i emocji serial komediowy, który teraz możecie oglądać na platformie Netflix.

„Czas honoru”

„Czas honoru” to kolejny serial, w którym występuje Joanna Kulig. Jednak tym razem gra ona drugoplanową postać. Ten przygodowy i wojenny serial opowiada o losach grup młodych polskich oficerów, którzy zostali zrzuceni na teren okupowanej Polski 16 lutego 1941 roku. Noszą oni nazwę „cichociemnych”, a ich głównym celem jest konspiracyjna walka z Niemcami. Poznamy m.in. losy Bronka Woyciechowskiego, Michała, Czesława i Władka Konarskich, a także Janka Markiewicza. Joannę zobaczymy w roli „Muchy” – członkini oddziału Bronka (którego gra Maciej Zakościelny). Serial liczący 6 sezonów możecie obejrzeć na VOD.

„The Eddie”

„The Eddie” to kolejna serialowa produkcja, która przyniosła aktorce sławę za granicą. Wyreżyserował ją laureat Oscara Damien Chazelle (znany m.in. z „La La Land”). Joannę Kulig zobaczymy tu m.in. z André Hollandem i Amandlą Stenberg. Tym razem Netflix zaprasza nas do barwnego, pulsującego energią i pełnego imigrantów Paryża. Tytułowy „The Eddie” to klub Elliota i Farida, który połączy wszystkich bohaterów – targanych osobistymi demonami. Każda z postaci na swój sposób żyje muzyką, która poniekąd nomen omen gra główną rolę. Joannę Kulig zobaczymy w roli Mai – wokalistki, która przyjechała z Elliotem do Paryża z Nowego Jorku. Jej życie to burzliwy romans, kiepskie relacje z matką i poczucie braku spełnienia. Wszystko to w otoczeniu klimatycznego jazzu. Serial liczy 8 około 60-minutowych odcinków – do obejrzenia w jeden weekend.

A już teraz posłuchajcie, jak śpiewa Joanna Kulig w serialu:

„Pajęczyna”

„Pajęczyna” to nowy serial z Joanną Kulig – swoją premierę na antenie TVN miał 6 marca tego roku. Aktorka gra tu rolę Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, która jako dziecko straciła siostrę w tajemniczych okolicznościach. Po latach w życiu Kornelii pojawia się mężczyzna, który może jej pomóc poznać prawdę. Tyle że wszystko wydaje się mocno powiązane z tajemnicami państwowymi, pilnie strzeżonymi w czasach PRL-u. To niepokojący thriller, w którym Kornelia nie spocznie, póki nie odkryje, o co w tym wszystkim chodzi. Serial składa się z 7 odcinków i możecie go obejrzeć na Playerze.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze