1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Magda Mołek wraca z trzecim sezonem podcastu „Z pokolenia na pokolenie”

Podcast Magdy Mołek „Z pokolenia na pokolenie” to międzypokoleniowe rozmowy na najważniejsze tematy podejmowane z różnych perspektyw. (Fot. materiały prasowe)
Międzypokoleniowe rozważania, zderzające się punkty widzenia, najgorętsze tematy podejmowane z różnych perspektyw – tym wyróżnia się podcast Magdy Mołek „Z pokolenia na pokolenie”. W najnowszym, trzecim, sezonie wysłuchamy kolejnych ważnych rozmów, a gośćmi dziennikarki będą między innymi: Maria Peszek, Michał Korkosz, Marysia Winiarska i Andrzej Szwan.

Magda Mołek od pierwszych odcinków podcastu „Z pokolenia na pokolenie” nie unika zagadnień trudnych, a swoich gości ujmuje szczerym zainteresowaniem i otwartością na dialog. Do tej pory w jej programie gościli między innymi Jan Wieteska, Joanna Okuniewska i Zofia Zborowska-Wrona, poruszając tematy wykształcenia, rodzicielstwa czy poczucia humoru. W nowych odcinkach posłuchamy kolejnych rozmów, między innymi o religii, różnorodności i kwestii wieku.

Pierwszy odcinek trzeciego sezonu podcastu trafił do sieci 19 maja. Gośćmi Magdy Mołek byli w nim dziennikarka i felietonistka Karolina Korwin Piotrowska oraz dziennikarz Maciej Okraszewski, autor podcastu Dział Zagraniczny. Opowiedzieli między innymi o tym, jak weryfikować informacje w dobie dezinformacji, czym różni się wiedza od poglądów oraz gdzie spotykają się fakt i plotka.

Tematy kolejnych odcinków to między innymi: feminizm, który dziennikarka postara się zdefiniować razem z piosenkarką i aktywistką Margaret oraz aktorką i piosenkarką Marią Peszek; bezdzietność z wyboru, do którego Magda Mołek zaprosiła Edytę Brodę, autorkę bloga „Bezdzietnik” oraz książki „Szczerze o życiu bez dzieci”, i Tomasza Morozgalskiego, prawnika i działacza społecznego; a także różnice wieku, o których opowie bloger kulinarny Michał Korkosz, znany jako Rozkoszny, oraz aktorka i influencerka pokolenia silver Marysia Winiarska. Będziemy też mogli wysłuchać rozmowy o katolickim kraju, dystansowaniu się wobec Kościoła i czerpaniu inspiracji z różnych religii z youtuberką, podcasterką i reportażystką Jolą Szymańską oraz z raperem Piotrem Więcławskim, tworzącym pod pseudonimem Vienio. Ostatni odcinek będzie z kolei dotyczył różnorodności, którą zinterpretują dwudziestoletnia Izabela Zabielska, piosenkarka i influencerka, oraz osiemdziesięcioczteroletni Andrzej Szwan, polski artysta estradowy występujący jako drag queen Lulla La Polaca.

„Z pokolenia na pokolenie” powstał w ramach cyklu podcastów zapoczątkowanego przez markę Reserved w czerwcu 2021 roku we współpracy z różnymi prowadzącymi. Wszystkie jego odcinki są dostępne na kanale YouTube Reserved, Spotify, Tidal i innych platformach streamingowych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze