1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Światowy fenomen i bestsellerowa powieść w końcu na dużym ekranie – zobacz zwiastun filmu „Gdzie śpiewają raki”

Daisy Edgar-Jones w ekranizacji powieści „Gdzie śpiewają raki” (Fot. Sony Pictures/Planet/Forum)
Wstrząsająca, fascynująca, niesamowicie pouczająca – taka właśnie jest bestsellerowa powieść amerykańskiej autorki Delii Owens, której filmowa adaptacja pojawi się na ekranach kin jeszcze w tym roku. W oczekiwaniu na premierę obejrzyjcie zwiastun produkcji.

„Gdzie śpiewają raki” (org. „Where The Crowdads Sing”) to wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja procesu sądowego. Autorka powieści – Delia Owens – przypomina, że dzieciństwo kształtuje nas definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury. Akcja powieści rozgrywa się w połowie XX wieku i przenosi nas na ponure bagniska w Karolinie Północnej. Główną bohaterką jest młoda kobieta o imieniu Kya, która została porzucona przez rodzinę i musi samotnie wychowywać się na bagnach poza swoim miasteczkiem. Gdy jej były chłopak zostaje znaleziony martwy, Kya staje się główną podejrzaną o jego morderstwo.

Jeszcze w tym roku na ekrany kin trafi adaptacja tej poruszającej powieści. Reżyserią zajęła się Olivia Newton („Chicago Fire”, „Dare Me”), produkcją – popularna aktorka Reese Witherspoon (sic!), a scenariusz na podstawie powieści Owens napisała Lucy Alibar, nominowana do Oscara scenopisarka. W obsadzie znaleźli się m.in.: znana z serialu „Normalni ludzie” i filmu „Fresh” Daisy Edgar-Jones (to właśnie ona wcieli się w „dziewczynę z bagien”), a także Taylor John Smith („Igrzyska śmierci”, „Ostre przedmioty”) i Harris Dickinson („Czarownica 2”, „King’s Man: Pierwsza misja”). W pozostałych rolach wystąpili: Sterling Macer Junior, Michael Hyatt i David Strathairn.

Światowa premiera filmu „Gdzie śpiewają raki” zaplanowana jest na 15 lipca. W Polsce film ma pojawić się 19 sierpnia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze