1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Jodie Foster w głównej roli czwartego sezonu serialu „Detektyw”

Jodie Foster na zeszłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes (Fot. IPA/BACKGRID/Backgrid UK/Forum)
„Detektyw”, uznawany za jeden z najlepszych seriali kryminalnych w historii, wraca z czwartym sezonem. W głównej roli zobaczymy Jodie Foster, co złamie schemat znany z poprzednich odsłon serialu, gdzie najważniejszych bohaterów grali mężczyźni.

„Detektyw”, przede wszystkim za sprawą pierwszego sezonu, w którym w główne role brawurowo wcielili się Matthew McConaughey i Woody Harrelson, to jeden z najlepiej ocenianych seriali ostatnich lat. Dotąd doczekał się trzech sezonów. W każdym z nich zmieniały się: obsada, miejsce akcji i kryminalna zagadka, nad której rozwiązaniem pracowali najlepsi w swoim fachu detektywi.

Kilka miesięcy temu HBO poinformowało, że trwają prace nad czwartą odsłoną serialu „Detektyw”. Ogłoszono wtedy, że jego reżyserką jest Issa López, która wraz z Alanem Pagem Arriagą będzie też odpowiadać za scenariusz historii. Producentem wykonawczym został natomiast Barry Jenkins. Teraz platforma zdradziła również, że w główną rolę czwartego sezonu „Detektywa” wcieli się laureatka dwóch Oscarów (za „Milczenie owiec” i „Oskarżonych”) – Jodie Foster. Będzie to pierwsza duża serialowa rola w dorobku artystycznym aktorki.

Podtytuł czwartej serii to „Night Country”. Akcja serialu toczy się na Alasce. Liz Danvers (w tej roli zobaczymy Jodie Foster) i Evangeline Navarro rozwiązują sprawę sześciu mężczyzn obsługujących arktyczną stację badawczą Tsalal, którzy pewnej nocy zniknęli bez śladu. Żeby rozwikłać sprawę, detektywki zmierzą się z mrokiem, który noszą w sobie, oraz odkryją demony ukryte pod wiecznym lodem.

Data premiery oraz obsada pozostałych ról serialu nie są jeszcze znane.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze