1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Stranger Things” – pierwsza część czwartego sezonu już na platformie Netflix

Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Millie Bobby Brown jako Jedenastka oraz Noah Schnapp jako Will Byers (Fot. materiały prasowe)
Okrzyknięty mianem globalnego fenomenu serial „Stranger Things” po raz kolejny bije rekordy popularności. Pierwsza część czwartego sezonu, która właśnie trafiła na Netflixa, zachwyca oryginalną fabułą i wciąga jak najlepszy horror.

Serial „Stranger Things” to bezapelacyjnie jeden z największych sukcesów Netflixa. Od premiery w 2016 roku zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do nagród, takich jak Emmy, Złoty Glob, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA i wiele innych. Jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na Netfliksie. Sezon trzeci wygenerował 582 milionów godzin oglądania, co zapewniło mu drugie miejsce wśród najpopularniejszych seriali anglojęzycznych w netflixowym „top 10”. Właśnie na platformę Netflix trafiła czwarta odsłona „Stranger Things”. Widzowie nie szczędzą jej pochwał, a krytycy chwalą za dojrzałą historię, mroczny klimat i emocjonującą fabułę.

Kadr z serialu „Stranger Things” (Fot. materiały prasowe)

O czym opowiada czwarty sezon „Stranger Things”? Akcja dzieje się sześć miesięcy po bitwie o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie. Zmagając się z jej skutkami, grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a zmaganie się z zawiłościami licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

W rolach głównych serialu występują: Winona Ryder (Joyce Byers), David Harbour (Jim Hopper), Millie Bobby Brown (Jedenastka), Finn Wolfhard (Mike Wheeler), Gaten Matarazzo (Dustin Henderson), Caleb McLaughlin (Lucas Sinclair), Noah Schnapp (Will Byers), Sadie Sink (Max Mayfield), Natalia Dyer (Nancy Wheeler), Charlie Heaton (Jonathan Byers), Joe Keery (Steve Harrington), Maya Hawke (Robin Buckley), Priah Ferguson (Erica Sinclair), Brett Gelman (Murray), Cara Buono (Karen Wheeler) i Matthew Modine (dr Brenner). Twórcami „Stranger Things” są bracia Matt i Ross Dufferowie, a za produkcję serialu odpowiadają Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment. Bracia pełnią także funkcję producentów wykonawczych obok Shawna Levyego i Dana Cohena z 21 Laps Entertainment oraz Iaina Patersona i Curtisa Gwinna.

Kadr z serialu „Stranger Things” (Fot. materiały prasowe)
Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Caleb McLaughlin jako Lucas Sinclair oraz Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson w serialu „Stranger Things” (Fot. materiały prasowe)

Od 27 maja na platformie Netflix możemy oglądać pierwszą część czwartego sezonu „Stranger Things”. Premiera drugiej części zaplanowana jest na 1 lipca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze