1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Bradley Cooper jako Leonard Bernstein. Netflix opublikował pierwsze kadry z filmu „Maestro”

Bradley Cooper zagra Leonarda Bernsteina w filmie platformy Netflix „Maestro”. (Fot. SteveSands/NewYorkNewswire/MEGA/The Mega Agency/Forum)
Netflix opublikował pierwsze zdjęcia z filmu „Maestro”, opowiadającego o życiu wybitnego kompozytora Leonarda Bernsteina. W roli głównej zobaczymy w nim Bradleya Coopera, który jest jednocześnie reżyserem filmu.

„Maestro” będzie drugim, po „Narodzinach gwiazdy”, filmem wyreżyserowanym przez Bradleya Coopera, w którym zagra on też główną rolę. Na zdjęciach z planu „Maestro” widzimy aktora u boku Carey Mulligan. Cooper wciela się w postać Leonarda Bernsteina, a Carey Mulligan gra jego żonę, Felicję Montealegre.

Leonard Bernstein był wybitnym amerykańskim kompozytorem, pianistą i dyrygentem. Komponował muzykę symfoniczną, baletową, filmową i musicalową (między innymi dla Broadwayu). Prowadził też programy telewizyjne, pisał książki i felietony. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego najsłynniejszych amerykańskich orkiestr i teatrów operowych, włącznie z Metropolitan Opera. Komponował piosenki dla wybitnych artystów, wśród których był między innymi Frank Sinatra.

Jak podaje magazyn „Variety”, prace nad filmem „Maestro” rozpoczęły się w tym miesiącu. Jego premiera najprawdopodobniej odbędzie się 2023 roku. Początkowo wyreżyserowaniem filmu był zainteresowany Steven Spielberg i miał nawet zatrudnić Coopera do zagrania głównej roli. Ostatecznie Spielberg został producentem filmu wraz z Martinem Scorsese. Za scenariusz odpowiadają natomiast Bradley Cooper z Joshem Singerem.

Film „Maestro” powstaje na zlecenie platformy Netflix.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze