1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Królewski Festiwal Muzyki Filmowej rusza już w ten weekend

Podczas Królewskiego Festiwalu Muzyki Filmowej zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej. (Fot. Karol Fatyga/materiały prasowe)
Już za kilka dni rusza Królewski Festiwal Muzyki Filmowej. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, które łączy w sobie poruszający koncert w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej i niezwykle utalentowanych solistów w przepięknej scenerii Pałacu w Wilanowie.

Królewski Festiwal Muzyki Filmowej powstał z pasji do muzyki i filmu, które wspólnie przenoszą nas w świat wzruszeń i wrażeń. Podczas wydarzenia widzowie usłyszą lubiane przeboje z filmowego repertuaru. Niezwykłe muzyczne widowisko gwarantują Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej oraz polscy soliści, znani ze scen teatralnych i musicalowych. Ich współpraca zapewni wyjątkowe emocje, które zostają w pamięci na długo.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej od początku swojej działalności zyskała czołową pozycję wśród zespołów tego typu w Polsce. Wszystko zaczęło się koncertem muzyki polskiej 26 maja 1945 roku. Od tego czasu, nie zamykając się na żaden z nurtów, prezentuje światową literaturę symfoniczną, a także muzykę współczesną.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć przeboje znane z największych filmowych produkcji, takich jak „Troja”, „Gladiator”, „Król Artur” czy „Ogniem i Mieczem”. Muzycy wykonają utwory najlepszych kompozytorów, wśród których są m.in.: Hans Zimmer, John Williams, Ennio Morricone czy Krzesimir Dębski. Wśród wokalistów znajdują się z kolei Natasza Urbańska, Łukasz Zagrobelny, Agnieszka Przekupień, Jakub Wocial i Anna Lasota.

Królewski Festiwal Muzyki Filmowej odbędzie się 11 czerwca w Warszawie na terenach Pałacu w Wilanowie. Bilety można kupić na stronie krolewskifestiwal.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze