1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Powstanie drugi sezon serialu „Tokyo Vice”

Kadr z serialu „Tokyo Vice” (Fot. materiały prasowe)
Platforma HBO Max ogłosiła, że powstanie drugi sezon „Tokyo Vice”. To serial kryminalny luźno oparty na reportażach dziennikarza Jake’a Adelsteina, opowiadający o pracy policji w Tokio.

Akcja „Tokyo Vice” dzieje się w Tokio. Głównym bohaterem jest Adelstein (w tej roli Ansel Elgort), początkujący dziennikarz, który w latach 90. patroluje skąpane w świetle neonów zaułki Tokio, gdzie wszystko jest iluzją. Oprócz Elgorta w serialu występują Ken Watanabe, nominowana do Oscara Rinko Kikuchi, Rachel Keller, Ella Rumpf, Hideaki Ito, Show Kasamatsu i Tomohisa Yamashita.

– Jesteśmy podekscytowani, że możemy dla naszych zaangażowanych fanów przygotować kolejną odsłonę tej intrygującej i trzymającej w napięciu historii kryminalnej osadzonej w jednym z najpiękniejszych i tętniących życiem miast na świecie – przekazali przedstawiciele HBO Max.

Z kolei twórca serialu, J.T. Rogers, powiedział: – Pisanie, a następnie tworzenie pierwszego sezonu „Tokyo Vice” z tą fantastyczną grupą twórców było niezrównanym doświadczeniem. Jestem więcej niż szczęśliwy, mogąc kontynuować pracę. Nie mogę się doczekać powrotu na plan w Tokio z naszą wspaniałą obsadą i ekipą. Ale bądźcie przygotowani: w tej opowieści będzie wiele zwrotów akcji.

Kadr z serialu „Tokyo Vice” (Fot. materiały prasowe)

Variety oceniło serial „Tokio Vice” jako pięknie sfilmowany i elegancko zagrany, IndieWire nazwał go ostrą i wciągającą historią kryminalną, Collider określił jako wciągającą i błyskotliwą, a Chicago Sun Times okrzyknął jako jeden z najlepszych seriali tego roku. Dodatkowo produkcja otrzymała miano Certified Fresh od Rotten Tomatoes.

Pomysłodawcą serialu i autorem scenariusza jest dramatopisarz i laureat nagrody Tony J.T. Rogers, który pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Reżyserem pilotażowego odcinka oraz producentem wykonawczym serialu jest czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej Michael Mann. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także zdobywca nagrody Emmy Alan Poul, Jake Adelstein, Ansel Elgort, zdobywczyni nagrody Emmy Emily Gerson Saines, Brad Kane, Destin Daniel Cretton, Ken Watanabe, Kayo Washio i laureat Oscara John Lesher.

Pierwszy sezon serialu „Tokyo Vice”, będącego koprodukcją HBO Max, Endeavor Content i japońskiego nadawcy WOWOW, dostępny jest w całości wyłącznie w serwisie HBO Max. Serial liczy 8 odcinków.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze