1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Najchętniej oglądany dokument tego roku już wkrótce na VOD

Dokument „Duch śniegów” już wkrótce dostępny będzie na platformach VOD. (Fot. materiały prasowe)
„Duch śniegów” to niezwykłe kinowe doświadczenie, zapierające dech w piersiach zdjęcia oraz hipnotyzująca ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiadają Nick Cave i Warren Ellis. To najchętniej oglądany w polskich kinach dokument tego roku, który przed wielki ekran przyciągnął już ponad 40 tysięcy widzów. Ci, którym się nie udało dotrzeć do kin, już wkrótce będą mogli zobaczyć film na VOD.

Przenieś się w niezwykłe miejsce, odetchnij i zobacz, jak piękny jest świat. Film „Duch śniegów”, nagrodzony Cezarem oraz nagrodą Lumiere dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego, to fascynująca wędrówka, przez którą prowadzi nas światowej sławy fotograf Vincent Munier, pierwszy w historii artysta trzy razy z rzędu nagrodzony statuetką BBC Wildlife Photographer of the Year. Dzięki jego zapierającym dech w piersiach zdjęciom dziewiczej przyrody można poczuć radość z bliskości z naturą, która przynosi spokój, ukojenie i prawdziwy zachwyt nad światem, do którego na co dzień nie mamy dostępu. Współtwórczynią filmu jest utalentowana dokumentalistka Marie Amiguet, która razem z Vincentem Munierem odbyła podróż po majestatycznej i pełnej tajemnic Wyżynie Tybetańskiej, w której króluje niemal nieuchwytna dla ludzkiego oka pantera śnieżna.

Wspaniałą oprawą dla hipnotyzującego świata dzikiej przyrody jest muzyka oryginalna autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa, którzy poza wspólnym projektem Nick Cave and the Bad Seeds stworzyli muzykę m.in. do filmów „Droga” (2009) z Viggo Mortensenem czy do „Zabójstwa Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” (2007). Utworów wykorzystanych w filmie możecie posłuchać poniżej.

Film „Duch śniegów” miał swoją światową premierę podczas zeszłorocznego festiwalu w Cannes i znalazł się na długiej liście kandydatów do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny. Zdobył aż trzy nominacje do Cezarów, nazywanych francuskimi Oscarami, i wygrał w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny.

„Duch śniegów”, którego polskim dystrybutorem jest M2 Films, będzie miał premierę na platformach VOD już 24 czerwca.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze