1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Stranger Things 4” – zwiastun drugiej części już w sieci

Kadr z serialu „Stranger Things” (Fot. materiały prasowe)
Netflix zaprezentował zapowiedź drugiej części „Stranger Things 4”. Będzie mroczniej, bardziej tajemniczo, a zakończenie zaskoczy nawet największych miłośników serii.

Oficjalny zwiastun drugiej części czwartego sezonu „Stranger Things” Netflix zaprezentował podczas wirtualnego wydarzenia poświęconego serialom, filmom i grom. Premiera produkcji zaplanowana jest na 1 lipca tego roku.

Od bitwy o Starcourt, która przyniosła miasteczku Hawkins terror i zniszczenie, minęło sześć miesięcy. Zmagając się z jej skutkami, nasza grupa przyjaciół po raz pierwszy zostaje rozdzielona, a stawianie czoła zawiłościom licealnego życia wcale nie ułatwia im sprawy. W tym trudnym dla nich okresie pojawia się nowe przerażające zagrożenie nie z tego świata. Jeśli rozwiążą jego makabryczną tajemnicę, być może uda im się w końcu położyć kres horrorom Drugiej Strony.

Serial „Stranger Things” to sentymentalna podróż do lat 80. Jego akcja rozgrywa się w pozornie zwyczajnym Hawkins w amerykańskim stanie Indiana. Pewien chłopiec dosłownie rozpływa się w powietrzu, a jego przyjaciele, rodzina i lokalna policja, którzy próbują dociec prawdy, zostają wplątani w niewiarygodnie tajemniczą intrygę. W ich, jak mogłoby się wydawać, nudnym miasteczku czai się przerażająca nadprzyrodzona siła. Nie brakuje w nim też tajnych eksperymentów rządowych i niebezpiecznego portalu, który łączy nasz świat z potężnym mrocznym królestwem. Przyjaźnie zostaną wystawione na próbę, a w życiu niektórych mieszkańców Hawkins, w samym miasteczku i najprawdopodobniej na całym świecie zajdą nieodwracalne zmiany.

Od premiery w 2016 r. okrzyknięty mianem globalnego fenomenu serial „Stranger Things” zdobył ponad 65 nagród i 175 nominacji do nagród, takich jak Emmy, Złoty Glob, Grammy, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, Nagroda Peabody’ego, nagroda dla programu roku AFI, nagroda People’s Choice, nagroda MTV Movie & TV, nagroda Teen Choice i wiele innych. Trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszego dramatu serial jest jednym z najczęściej oglądanych tytułów na Netflix. Trzeci sezon z 582 mln godzin oglądania zajmuje trzecie miejsce w rankingu Netflix „top 10 najpopularniejszych seriali anglojęzycznych”.

Twórcami „Stranger Things” są bracia Dufferowie, a producentami firmy Monkey Massacre Productions i 21 Laps Entertainment. Bracia pełnią także funkcję producentów wykonawczych obok Shawna Levy’ego i Dana Cohena z 21 Laps Entertainment oraz Iaina Patersona i Curtisa Gwinna. „Stranger Things” finalnie ma liczyć pięć sezonów. Właśnie trwają pracę nad ostatnią odsłoną serialu, której premiery możemy się spodziewać najwcześniej pod koniec 2023 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze