1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Black Mirror” 6. sezon. Wszystko, co wiemy o nowej odsłonie serialu

Kadr z serialu „Black Mirror” (Fot. Image Netflix/Film Stills/Forum)
Po 3 latach od emisji 5. sezonu „Black Mirror” wraca z nową odsłoną. Premiera zaplanowana jest na 2023 rok, ale twórcy uchylili już rąbka tajemnicy i zdradzili kilka szczegółów. Oto wszystko, co wiemy o 6. sezonie „Black Mirror”.

Od premiery w 2011 roku „Black Mirror” okrzyknięto fenomenem. Był to bowiem pierwszy serial, który w tak wstrząsający, a jednocześnie boleśnie realny sposób przedstawiał naszą przyszłość. Po zaledwie trzyodcinkowym piątym sezonie antologii „Black Mirror” powraca z nową fabułą i gwiazdorską obsadą.

Jak informuje magazyn „Variety”, 6. sezon serialu będzie miał więcej odcinków niż sezon 5. Cała produkcja ma mieć także jeszcze bardziej kinowy wymiar, a każdy odcinek będzie sprawiał wrażenie osobnego filmu z zamkniętą historią. Jest to zgodne z zamysłem poprzednich sezonów serialu, w których odcinki zwykle przekraczały 60 minut.

Twórcy „Black Mirror” zdradzili również część aktorów, którzy zagrają w najnowszym sezonie serialu. W obsadzie znajdą się: Zazie Beetz („Był sobie Deadpool”, „Joker”, „Geostorm”), Paapa Essiedu („Men”, „Gangi Londynu”), Josh Harnett („Pearl Harbor”, „Zaklęte serca”, „Helikopter w ogniu”), Aaron Paul („Breaking Bad” ), Kate Mara („House Of Cards”, „Strzelec”) , Danny Ramirez („Top Gun: Maverick”), Clara Rugaard („Moja gwiazda: Teen Spirit”, „Jestem matką”), Auden Thornton („Złodziej tożsamości”, „Arlington Road”) i Anjana Vasan („Obsesja Eve”).

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery 6. sezonu „Black Mirror”. Według nieoficjalnych informacji nowe odcinki będziemy mogli oglądać najprawdopodobniej w 2023 roku.

„Black Mirror” to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon – czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku.
Dotychczas za scenariusz i reżyserię serialu odpowiadał Charlie Brooker, zaś producentami wykonawczymi serialu byli Charlie Brooker i Annabel Jones. Dwa pierwsze sezony „Black Mirror” powstały dla brytyjskiej telewizji Channel 4. Później serial pojawił się na platformie Netflix i tak zyskał miliony miłośników na całym świecie. Zdobył sześć nagród Emmy, w tym dwie za najlepszy film telewizyjny (odcinki „USS Callister”, „San Junipero”).

„Black Mirror” można oglądać na platformie Netflix.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze