1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Bestseller w miesiąc – rusza reality show dla pisarzy

Uczestnicy show będą mieli zaledwie miesiąc na napisanie bestsellerowej powieści. (Fot. iStock)
Takiego programu jeszcze nie było! W USA ruszyły castingi do pierwszego reality show dla pisarzy – „America’s Next Great Author”. Na ekranie zobaczymy nie tylko gorączkowe stukanie w klawiaturę, ale też zmagania z weną i twórczymi blokadami, poszukiwania pierwszego zdania, które porwie czytelników, oraz wymyślanie przeszkód bohaterom, by akcja wartko płynęła do przodu.

Uczestnicy show, przyszli bestsellerowi pisarze, będą mieli minutę, by przekonać jury do swojego pomysłu. Sześciu zwycięzców zamieszka w domu pracy twórczej, w którym będą pracować nad swoimi fabułami, szukać weny, mierzyć się z pisarskimi blokadami, wzajemnie inspirować, a na pewno również rywalizować. Każdy z nich będzie znajdował się też pod opieką mentora – doświadczonego pisarza przekonanego do ich pomysłu. Na napisanie książki – od zalążka pomysłu po pełną treść – będą mieli zaledwie trzydzieści dni. Czy im się to uda?

Nowa amerykańska pisarka

Program przeznaczony jest dla pisarzy amatorów, zwłaszcza tych, którzy poprzez środowisko, w którym żyją, brak odpowiednich studiów czy kontaktów wykluczeni są z możliwości publikowania i działania na książkowym rynku za oceanem. Reprezentować będą różnorodne społeczności i kultury, by dać światu literatury nowe, ciekawe głosy i punkty widzenia. Kto wie, może wśród nich znajdzie się kolejny wielki amerykański pisarz lub wielka amerykańska pisarka? W październiku nagrany zostanie pilotowy odcinek, który wyłoni pierwszego kandydata do napisania bestsellera.

Czy format pojawi się również w Polsce? Czekamy z niecierpliwością, choć biorąc pod uwagę tempo pracy niektórych naszych autorów, 30 dni na bestseller nie jest szczególnie wymagającym wyzwaniem.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze