1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Odrodzenie Beyoncé. Artystka zaprezentowała nowy album „Renaissance”

Beyoncé zaprezentowała swój siódmy album studyjny „Renaissance”. (Fot. materiały prasowe)
Witamy w renesansie. Sześć lat po wydaniu znakomitej płyty „Lemonade” Beyoncé powraca z zupełnie nowym materiałem. Artystka zaprezentowała dziś swój siódmy album studyjny „Renaissance”.

„Renaissance” to zdecydowanie najbardziej oczekiwany album tego roku. Gdy 15 czerwca Beyoncé powiadomiła swoich fanów o tym, że wkrótce zaprezentuje nową muzykę, internauci oszaleli z zachwytu. Zrobiła to po swojemu: po prostu umieściła krótkie info w notce bio na swoich profilach w mediach społecznościowych. Następnie kontynuowała niekonwencjonalną promocję wydając singiel o północy w letnie przesilenie. Energetyczny „Break My Soul” to taneczna kompozycja oparta na samplach znanych hitów („Show Me Love” Robin S. i „Explode” Big Freedia). Uzależniający utwór natychmiast został uznany za piosenkę lata i hymn pokolenia.

Pełen porywających hymnów „Renaissance” jest kulminacją wolności i ucieczki. Wiodącą intencją albumu było stworzenie muzyki, która porwie duszę i zachęci do tańca. To celebracja ery klubów, w której każdy, kto czuł się jak outsider, tworzył społeczność poszukiwaczy wolności i twórczo wyrażał się poprzez rytm. Magia albumu tkwi także we wzniosłym wokalu Beyoncé, który stanowi ramę dla odważnych i niezwykle aktualnych tekstów. Jak pisze „The Times of London”, Beyoncé „na nowo odkrywa muzykę”.

Piękna podróż

Beyoncé nagrała „Renaissance” w trakcie pandemii, pracując nad nim przez prawie trzy lata. Jak podkreśla, cisza tamtych czasów pozwoliła jej dotrzeć do jej najbardziej kreatywnego ja. – Stworzenie tego albumu dało mi miejsce, w którym mogłam marzyć i znaleźć ucieczkę w strasznym dla świata czasie. Dzięki temu czułam się wolna i chętna przygód w momencie, gdy niewiele się działo. Moim zamiarem było stworzenie bezpiecznego miejsca bez osądu. To miejsce, w którym można uwolnić się od perfekcjonizmu i przemyśleń. Miejsce, w którym można krzyczeć i czuć wolność. To była piękna podróż – mówi artystka.

„Renaissance” bez wizualizacji

Pomysłodawczyni formatu wizualnych albumów tym razem daje fanom możliwość nieograniczonego poruszania się w ich ekspansywnej podróży. To szansa, aby być słuchaczem, a nie widzem, jednocześnie chłonąc każdy klejnot tej nieskazitelnej produkcji. Podczas, gdy pierwszy singiel „Break My Soul” pojawił się z minimalistycznym wideo z tekstem, wydanie „Renaissance” bez wizualizacji jest kolejnym zmieniającym popkulturę posunięciem artystki.

Choć wizualizacje zaplanowano na późniejszy termin, album zawiera rozbudowane menu formatów, które zachwyci fanów i kolekcjonerów. Sklep Beyoncé oferuje „Renaissance” na CD, w formacie cyfrowym, na limitowanym winylu oraz w czterech pudełkach, które zawierają koszulkę i płytę CD. Ponadto przełomowy singiel „Break My Soul” jest dostępny a cappella i w wersji instrumentalnej. Wraz z wydaniem albumu pojawia się także luksusowy winyl, który zawiera dwie płyty, 36-stronicową książeczkę i składany plakat kolekcjonerski. Radzimy się pospieszyć, bo oferta na stronie shop.beyonce.com dostępna jest tylko przez tydzień.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze